niedziela, 16, grudzień 2018
Cięcińska Liga i kolejne spotkania.

Tradycyjnie w piątek rywalizowały drużyny uczestniczące w Amatorskiej Lidze Siatkówki w Cięcinie.

W pierwszym meczu spotkały się niepokonana drużyna Jesieni Węgierska Górka ze Spartanami reprezentującymi głównie Cisiec i Milówkę. Murowanym faworytem do zwycięstwa była Jesień, która do tej pory nie straciła nawet seta (!) w ALS. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 3:0. Od tamtego czasu znacząco zmienił się skład Spartan - kilku zawodników nie zagrało w ostatnich spotkaniach (m.in. z powodu kontuzji). Teoretycznie osłabieni "Zieloni" zagrali bardzo dobre spotkanie - w końcu w grupie A, któryś z zespołów nawiązał walkę z "Dominatorami". Nawiązanie miało miejsce w drugim secie - który  zakończył się na przewagi wynikiem 28:26. Partia numer 1 i 3 przypominały pozostałe sety w wykonaniu Jesieni - dominacja nad rywalem i nie pozostawianie mu najmniejszych złudzeń. Zespół Spartan poza drugim setem znacznie ustępował liderom, szczególnie w grze defensywnej, rozegraniu a tym samym kończeniem ataków.

Po tym zwycięstwie drużyna Jesieni jest już niemal pewna awansu do ścisłego finału rozgrywek.

W drugim meczu rywalizowały teamy Trzyzero i ForFun'a Halny. Pierwsza ekipa uskrzydlona dwoma zwycięstwami z rzędu (nad Spartanami i Alaską) chciała umocnić się na drugim miejscu w tabeli dającym awans do finałów rozgrywek. ForFun, który przegrał już trzy mecze, aby zachować realne szanse na wysoką pozycję w grupie musiał zapunktować.

Pierwszy set ku uciesze widowni przyniósł zwycięstwo ForFuna - zdominowali rywali przede wszystkim znakomitą grą i walecznością w obronie. Nie do zatrzymania był ich czołowy zawodnik - Jarosław Burzyński. Zwycięstwo do 23 sprawiło że na hali zapachniało niespodzianką.Drużyna Trzyzero przyzwyczaiła nas już do tego, że pierwsze sety często im nie wychodzą - potrzeba im chyba kilku ostrych słów. Kolejne dwa sety były już bardzo dobre w wykonaniu biało - czarnych. Wyniki mówią same za siebie - do 20 i 13. Czwarty set spotkania na pewno można zaliczyć do najbardziej emocjonujących w całym sezownie ALS. Od samego początku wysoko prowadziła drużyna ForFun. Najpierw 10:3 potem nawet 18:11. Z takiego wyniku siatkarze Trzyzero potrafili doprowadzić do wyniku 19:18. Po takim ciosie ForFun się już nie podniósł, przegrywając seta do 23, a cały mecz 3:1.