piątek, 21, wrzesień 2018

Piątek 13 - tego był pechowy dla drużyn Stolar - Hutu, Potoka i Alaski.

Na halę przy Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera po raz kolejny ściągnęły drużyny i sympatycy Amatorskiej Ligi Siatkówki Cięcina '09. Rozegrano trzy spotkania.

O 18:00 rozpoczęło się spotkanie Air Teamu i Stolar - Hutu. Siatkarze z Wieprza - zajmujący drugie miejsce w tabeli pokonali Stolarzy 3:0. W ekipie z Rajczy momentami brakowało komunikacji, zawodnicy z pewnością zagrali najsłabszy mecz w sezonie (do tej pory zwyciężyli 3:0 z *Potok*Team*, ulegli 2:3 i 1:3 odpowiednio Łysym Koniom i Air Teamowi właśnie - jednak tamte spotkania mogły z powodzeniem się skończyć się odwrotnymi wynikami). Po tym zwycięstwie Air Team umocnił się na drugim miejscu w tabeli, jednak wnioskując z gry można spodziewać się, że "latający" zaatakują jeszcze "czub tabeli".

O 19:30 na parkiet wybiegli liderujące grupie A Łyse Konie i bardzo potrzebujący punktów *Potok*Team*. Żywiołowo dopingowani przez miejscową publiczność zawodnicy z Cięciny zagrali znakomitego pierwszego seta. Znakomitego do stanu 22:19, kiedy wychodziło im niemal wszystko i grali naprawdę dobre spotkanie. Wzięcie czasu, zwarcie szyków przez zawodników w granatowych koszulkach przyniosło efekty, jakich oni sami się chyba nie spodziewali. 6 kolejnych punktów i zwycięstwo do 22. Sympatykom siatkówki przypomniał się pewnie pamiętny mecz naszej reprezentacji z Jugosławią w eliminacjach IO Sydney. Choć to porównanie może nieco na wyrost... Dwie kolejne partie nie przyniosły niestety emocji. Zawodnicy sponsorowani przez żywiecki Mitech rozprawili się z rywalami do 21 i 18. Całe spotkanie 3:0 dla Łysych Koni i kolejne trzy punkty dla młodych zawodników tego teamu. Po tym zwycięstwie Łyse Konie są już niemal pewne awansu do Wielkiego Finału, który rozegrany zostanie w styczniu.

Późnym wieczorem bo parę minut po 21:00 rozegrano spotkanie grupy A - Alaska Żabnica - Jesień Węgierska Górka. Murowanym faworytem jak to zwykle bywa w tej grupie była Jesień. Szeroka kadra, mieszanka młodości i doświadczenia kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jesienni nie oddali jeszcze seta - i nikt chyba nie sądził, iż oddadzą go w piątkowy wieczór ostatniej w grupie Alasce. Pewne zwycięstwo 3:0 odzwierciedla różnicę w umiejętnościach i zgraniu między tymi dwoma ekipami. Alaska Żabnica wciąż zatem czeka na swoje pierwsze punkty w Lidze - wydaje się, że najlepsza ku temu okazja będzie już za dwa tygodnie, kiedy to granatowi rywalizować będą z ForFunem Halny.

Zapraszamy do fotorelacji autorstwa Rafała Kurowskiego.