niedziela, 25, marzec 2018

Wielką Galą zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki – Cięcina 2009/2010.

Kiedy w kwietniu ubiegłego roku po I Turnieju Dzikich Drużyn pojawił się pomysł zorganizowania w Cięcinie regularnych rozgrywek ligowych nikt chyba nie spodziewał się zrealizowania w tak znakomity sposób tej idei. Dzięki kreatywności i uporowi kilku osób z Wojciechem Jeleniem i Markiem Durajem na czele udało się nie tylko zorganizować i przeprowadzić rozgrywki, ale również w sposób niezwykły je zakończyć!
W sobotę (16. stycznia) w Gimnazjum Publicznym im. ks. prof. Józefa Tischnera i Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3. Maja rozegrane zostały play-off i play-down rozgrywek – czyli mówiąc prościej – finały dla najlepszych i tych słabszych drużyn fazy zasadniczej.

Część sportowa
Mecze rozpoczęły się w samo południe. Pierwsza część rozgrywek to rywalizacja półfinałowa o miejsca 5-6 i wejście do wielkiego finału.
Półfinały zakończyły się następującymi wynikami.

Play down:
Trzyzero Cięcina - *Potok*Team* Cięcina 3:2
Stolar – Hut Rajcza – Alaska Żabnica 3:0

Play – off:
Łyse Konie – Spartanie Cisiec 3:0
Jesień Węgierska Górka – Air – Team Wieprz 3:0

Najlepsze widowisko stworzyli bez wątpienia w sali SP nr 1 drużyny Jesieni i Air – Teamu – zdaniem wielu –w tym naszej redakcji – był to najlepszy mecz rozgrywek śmiało zasługujący na miano przedwczesnego finału! Nie sugerujmy się wynikiem – niewiele brakło a mógłby być on odwrotny.
Dalsze wyniki przedstawiały się następująco:
Mecz o 7-8 miejsce:
*Potok*Team* Cięcina – Alaska Żabnica 3:2
Mecz o 5-6 miejsce:
Stolar – Hut Rajcza – Trzyzero Cięcina 3:1
Mecz o 3-4 miejsce:
Air – Team Wieprz – Spartanie Cisiec 3:2

Wielki Finał
Około 17:00 przy szczelnie wypełnionej trybunie hali Gimnazjum rozpoczął się mecz finałowy Amatorskiej Ligi Siatkówki Cięcina 2009/2010.
Naprzeciwko stanęły dwie najlepsze drużyny, które miesiąc wcześniej wygrały swoje grupy – Łyse Konie (których zawodnicy to uczniowie żywieckich szkół średnich) i Jesień Węgierska Górka (mieszanka młodości i doświadczenia).
Samo spotkanie nie przyniosło aż tak wielkich emocji, na jakie liczyli kibice – nie za sprawą słabej dyspozycji, czy gorszego dnia którejś z drużyn – po prostu – nie po raz pierwszy okazało się, że na Jesień póki co nie ma mocnych! Zwycięstwo w znakomitym stylu 3:0 zapewniło im prymat w naszej cięcińskiej lidze, złote medale, nagrody rzeczowe i okazały puchar! Łysym koniom gratulujemy wspaniałej postawy przez cały sezon (porażka w finale była dopiero pierwszym spotkaniem, w którym chłopaki uznali wyższość rywali) – w przyszłym sezonie na pewno będą groźni!
Finały miały piękną oprawę, a prawdziwym hitem były siatkarskie przygrywki wykonywane na żywo, na instrumencie klawiszowym przez Wojtka Jarco. Po drugim secie odbył się, znany z meczy polskiej reprezentacji, konkurs serwowania, w którym do wygrania były markowe piłki.

Końcowa tabela:

1. Jesień Węgierska Górka

2. Łyse Konie

3. Air - Team Wieprz

4. Spartanie Cisiec

5. Stolar - Hut Rajcza

6. Trzyzero Cięcina

7. *Potok*Team Cięcina

8. Alaska Żabnica

9. For Fun Halny Cięcina

Gala i spotkanie drużyn

Po zakończeniu tego najważniejszego spotkania odbyła się ceremonia uhonorowania drużyn, które przez niemal pięć miesięcy walczyły co piątek na parkiecie w Cięcinie.
Wystąpiły dziewczyny z grupy tanecznej Hooligans z naszego Gimnazjum. Trzy najlepsze ekipy otrzymały nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy, a także medale. Na każdą drużynę czekał dyplom i nagroda pocieszenia. Jesień Węgierska Górka odebrała natomiast okazały puchar! Gratulujemy Panowie – to Wam on się należał.
Siatkarskie emocje zakończyły się na uroczystej kolacji – gdzie spotkali się zawodnicy, sponsorzy, goście i organizatorzy – w znakomitej atmosferze można było porozmawiać na tematy siatkarskie i nie tylko, a także obejrzeć projekcję multimedialną podsumowującą rozgrywki.
Co dla Organizatorów najważniejsze – wszystkie ekipy potwierdziły chęć udziału w kolejnej edycji Ligi. Możemy już teraz potwierdzić, że w kolejnym sezonie Cięcina znów stanie się areną zmagań drużyn siatkarskich z całej Żywiecczyzny.

Podziękowania
Na koniec Organizatorzy Ligi za sprawą portalu ciecina.eu składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki a w szczególności:
Naszym sponsorom, firmom: AZBUD, Beskid Ekosystem, Greeno Software and Media, Marta, M.J. Słowy, Somarex,  Topik,  www.frescotur.com.pl, Żywiec Zdrój, WB Wolny, Grabo, GSSCH, p. Edycie Wajdziak.
A także:
p. Tomaszowi Juraszkowi, Mateuszowi Stopce i jego ekipie prowadzącej sekretariat rozgrywek, Paniom zaangażowanym w przygotowanie kolacji i poczęstunków, p. Andrzejowi Dziedzicowi i p. Renacie Juraszek – odpowiedzialnym za halę, Krzysztofowi Wolnemu, Rafałowi Kurowskiemu i Wojciechowi Jarco za obsługę fotograficzną i jeszcze raz Wojtkowi za wczorajszy muzyczny show, p. Adamowi Kuchejdzie, który dbał o nagłośnienie, a także dla wszystkich, o których zapomnieliśmy, a bez których nie udało by się zorganizować rozgrywek.
Dziękujemy również Pawłowi Łysieniowi, "szarej eminencji ligi", który dzięki swej inteligencji wnikliwie i z humorem przedstawiał nam co tydzień na łamach portalu najświeższe ligowe wiadomości.

Dziękujemy!

mecz_o_7_miejsce mecz_o_5_miejsce mecz_o_3_miejsce final_als

Komentarze   

0 #1 Bus 2010-01-18 17:14
Idea jaka przyświecała pomysłodawcom Ligi została urzeczywistnion a. Centrum amatorskiej siatkówki powstało w Cięcinie i mam nadzieję, że na długo się zakotwiczy.
Dziękuję Wszystkim, którzy w dowolny sposób przyczynili się do zaistnienia ALS!.
Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia