sobota, 18, listopad 2017
Zapraszamy na wystawę będącą efektem warsztatów ceramicznych dzieci i młodzieży z Gminy oraz zajęć artystycznych członków Stowarzyszenia "Dzieci Serc"
Prace wykonane są najrozmaitszymi technikami, co świadczy zarówno o kreatywności młodych artystów, jak i o profesjonalizmie instruktorów: Małgorzaty Biegun, Moniki Moc oraz Heleny Śleziak. Na szczególną uwagę zasługuje twórczość Magdaleny Kupczak – uczennicy I klasy gimnazjum w Żabnicy. Magda interesuje się sportem, tańczy i śpiewa w zespole regionalnym „Mały Haśnik", jeździ konno, lepi w glinie, masie solnej, interesuje się również bibułkarstwem, rysuje. Maluje też akrylem oraz akwarelami.
Zdaniem Moniki Moc, prowadzącej zajęcia integracyjne: „praca z „Dziećmi Serc” daje sposobność nie tylko lepszego poznania ich potrzeb i możliwości ale także ogromną radość i satysfakcję z tego, że jest się wśród nich. Potrafią się one cieszyć z niewielkich rzeczy, z uśmiechem pokonywać wszelki wysiłek a przede wszystkim przekazywać energię, dzięki której można się czuć człowiekiem szczęśliwym i spełnionym”. Warto przypomnieć, iż dzięki zrozumieniu i wsparciu władz samorządowych, od czerwca 1998 roku w gminie Węgierska Górka mają miejsce spotkania niewielkiej grupki osób należących do Stowarzyszenia „Dzieci Serc”. Zajęcia dla dzieci i młodzieży „sprawnej inaczej” odbywają się dwa razy w tygodniu w Ciścu, gdzie jak twierdzą znaleźli prawdziwych przyjaciół i ludzi o wielkim sercu. W ciągu roku szkolnego oprócz zajęć dydaktycznych, artystycznych i ruchowych, Stowarzyszenie organizuje dla młodzieży wycieczki, obozy rehabilitacyjne oraz imprezy integracyjne, m.in.: „Paraolimpiadę”, Rajd „Razem Raźniej” czy Wojewódzkie Wyścigi Wózków Nieprofesjonalnych.
Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zobaczyć efekt warsztatów artystycznych zapraszamy na wystawę, która do 10 marca br. znajduje się w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Młodzi artyści to:

Bochenek Agnieszka
Bury Dorota
Czulak Sylwia
Dziedzic Paweł
Franki Klaudia
Golec Paweł
Hutyra Szczepan
Jarco Barbara
Kasoń Aleksandra
Krzus Karolina
Kupczak Dariusz
Kupczak Magdalena
Machała Katarzyna
Nadolna Marta
Olbromska Katarzyna
Pawełczyk Piotr
Pękala Karolina
Pytel Magdalena
Roj Aneta
Skrzypek Natalia
Stec Lucyna
Taran Weronika
Tracz Aleksandra
Tracz Magdalena

Ekspozycja czynna od 17.02.2009r. w pomieszczeniach Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka.
poniedziałek – piątek w godz. 9.00 – 16.00, sobota: w godz. 9.00 – 12.00

Komentarze   

0 #1 Efes 2009-02-17 16:10
Bardzo ciekawa wystawa prac młodych artystów.Szkoda tylko,że przy nazwiskach nie podano nazwy szkół i miejscowości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia