piątek, 17, sierpień 2018
W piątek 27. lutego godz: 20:00 wyjątkowy koncert zespołu L.Stadt w piwiarni Żywieckej - wstęp wolny

 

L.Stadt rozpoczal występem na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage w 2003 roku. Elektryzują publiczność nietypowymi kombinacjami dźwiękowymi i mocnym brzmieniem, a także dobrymi tekstami i przeszywającym wokalem. W kwietniu 2004 roku grali w Sztutgarcie i Monachium. Corocznie biorą udział w akcji charytatywnej. Są finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej “Gra Muzyka”. Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, a ich występ znalazł się na płycie dvd. W 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi . W 2006 L.Stadt otworzył cykl telewizyjnych koncertów pt.” Łódź Alternatywna” – koncert transmitowany na żywo przez TVP 3 oraz Radio Łódź.

 Spośród 374 nagrań nadesłanych na konkurs radiowej Trójki, tygodnika "Przekrój" oraz portalu Onet.pl Jury wybrało 50, a laureatami zostały 4 zespoły - wśród nich właśnie L.STADT. Zespół miał znakomitą szansę zaprezentować się pierwszego dnia OFF Festiwalu w Mysłowicach przed kilkunastotysięczną publicznością.

Muzyka zespołu zagościła w teatrze w spektaklu „Yotam” na scenie łódzkiego Teatru Nowego oraz w kinie w filmie „Aleja Gówniarzy” (premiera kwiecień 2007). L.stadt z utworem „Gore’ jest obecny na składance Programu Trzeciego „Piotr Stelmach prezentuje – OFFENSYWA”. Według „Przekroju” , portalu ONET oraz GW – zespół jest nadzieją polskiej muzyki w 2009 roku.

 

Źródło: lstadt.com 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia