niedziela, 10, grudzień 2023
W kościele Św. Katarzyny w Cięcinie.

 

 

Na początku wakacji w kościele zakończono prace konserwatorskie i renowacyjne malowideł na ścianach i suficie. W ostatnim czasie odnawiania została jeszcze kruchta czyli przedsionek pod wieżą. Kościół został odnowiony i odrestaurowany. To co jeszcze siedem lat temu było niemożliwe i wielu w to nie wierzyło, a nawet sceptycznie podchodziło do gruntownej renowacji naszego zabytku, dziś zapewne widząc wykonaną pracę pozostaną bez komentarza.

 

Koszt renowacji malowideł na ścianach i suficie wyniósł 340 000 zł. Z tego połowę czyli 170 000 zł. finansował jeden sponsor, a mianowicie dawny nasz parafianin, mieszkający obecnie w Juszczynie Pan Mariusz Biela.

 

Należy zauważyć, że w kościele zostało wymienione nagłośnienie oraz instalacja elektryczna, która spełnia współczesne wymagania i normy, szczególnie jeśli chodzi o obiekty tego typu. Instalację wymienił Pan Krzysztof Ścigany z Cięciny.

 

W wyposażeniu kościoła znajdują się również liczne obrazy olejne malowane na płótnie. Między innymi droga krzyżowa składająca się z czternastu obrazów pochodzących z 1873r., które oczekują również na renowację.  

 

Poniżej zdjęcia odnowionych ścian i sufitu udostępnione przez konserwatora Pana Marcina Błaszczyka.

 

 

fiddler

 

 

 

Komentarze   

0 #1 Wujaszek 2017-12-10 19:07
Fidlerom, Benobim, Szybkim, Wolnym i Pozostałym z C.EU Wieeeeelki Szacunek.Jeszcz e większy Szacunek wszystkim Parafianom, którzy dorzucili się do akcji. Do zobaczenia na Jarmarku. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia