niedziela, 28, maj 2023
W kościele Św. Katarzyny w Cięcinie.

 

 

Na początku wakacji w kościele zakończono prace konserwatorskie i renowacyjne malowideł na ścianach i suficie. W ostatnim czasie odnawiania została jeszcze kruchta czyli przedsionek pod wieżą. Kościół został odnowiony i odrestaurowany. To co jeszcze siedem lat temu było niemożliwe i wielu w to nie wierzyło, a nawet sceptycznie podchodziło do gruntownej renowacji naszego zabytku, dziś zapewne widząc wykonaną pracę pozostaną bez komentarza.

 

Koszt renowacji malowideł na ścianach i suficie wyniósł 340 000 zł. Z tego połowę czyli 170 000 zł. finansował jeden sponsor, a mianowicie dawny nasz parafianin, mieszkający obecnie w Juszczynie Pan Mariusz Biela.

 

Należy zauważyć, że w kościele zostało wymienione nagłośnienie oraz instalacja elektryczna, która spełnia współczesne wymagania i normy, szczególnie jeśli chodzi o obiekty tego typu. Instalację wymienił Pan Krzysztof Ścigany z Cięciny.

 

W wyposażeniu kościoła znajdują się również liczne obrazy olejne malowane na płótnie. Między innymi droga krzyżowa składająca się z czternastu obrazów pochodzących z 1873r., które oczekują również na renowację.  

 

Poniżej zdjęcia odnowionych ścian i sufitu udostępnione przez konserwatora Pana Marcina Błaszczyka.

 

 

fiddler

 

 

 

Komentarze   

0 #2 Wujaszek 2017-12-10 19:07
Fidlerom, Benobim, Szybkim, Wolnym i Pozostałym z C.EU Wieeeeelki Szacunek.Jeszcz e większy Szacunek wszystkim Parafianom, którzy dorzucili się do akcji. Do zobaczenia na Jarmarku. Pozdrawiam.
0 #1 Jadwiga Wojciuch 2017-12-07 14:46
To wspaniałe przedsięwzięcie .Kościół odzyskał swoją świetność /i świętość/ ...
Ja dziękuję inicjatorom z portalu ciecina. eu
Pozdrawiam Was

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia