czwartek, 23, maj 2019

Regulamin

 

 

REGULAMIN LIGI

Amatorska Liga Siatkówki Cięcina 2018/2019


Regulamin

§ 1 Organizacja i cel ligi

 

1. Organizatorem Ligi jest Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej  Cięcina.eu


2. Celem Ligi jest umożliwienie i prowadzenie rywalizacji pomiędzy amatorskimi, męskimi drużynami grającymi w piłkę siatkową.


3. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwa Rada Ligi złożona z organizatora
i sędziów.

4. Przedstawicielem drużyny jest kierownik drużyny lub - w razie nieobecności kierownika - kapitan.


§ 2 Uczestnictwo

1.Warunkiem przystąpienia do Ligi jest przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenia drużyny, a następnej jej zakwalifikowania - decyduje o tym data zgłoszenia oraz uiszczenie opłaty w wysokości 600 złotych od drużyny.

2. Opłata musi być przelana na konto Stowarzyszenia Cięcina.eu do dnia 09 listopada 2018r.

3. Nr konta, na który należy uiścić opłatę wpisową: 92 8131 0005 0015 6130 2000 0010, Bank Spółdzielczy Węgierska Górka. W tytule przelewu należy wpisać słowo „als".

3. Organizator rozgrywek nie ponosi odpowiedzialności prawnej i cywilnej w zakresie poniesionych szkód na zdrowiu i mieniu zawodników startujących w ALS. Każdy uczestnik rozgrywek bierze w nich udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza zawodników oraz samych rozgrywek.

4. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione.

5. Organizator nie zapewnia profesjonalnej opieki medycznej. Na terenie rozgrywek będzie dostępna apteczka pierwszej pomocy.

6. Organizator Ligi zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w Regulaminie Organizowanej Ligi.

 

§ 3 Miejsce

 

1. Rozgrywki będą rozgrywane na Hali i Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3. Maja, w każdy piątek począwszy od 09 listopada 2018. Pierwsze spotkanie o godzinie 18.00, drugie spotkanie niezwłocznie po zakończeniu spotkania pierwszego.

§ 4 Sędziowanie


1. Mecze będą rozgrywane zgodnie z przepisami PZPS. Mecze sędziować będzie sędzia posiadający uprawnienia PZPS.

 

§ 5 Publikowanie informacji

1. Ostateczny terminarz rozgrywek opublikowany zostanie na stronie internetowej www.ciecina.eu do 26 października 2018.

2. Aktualna tabela oraz wyniki wszystkich meczy będą umieszczone na stronie internetowej ligi, dostępnej na portalu www.ciecina.eu.


3. Wszystkie oficjalne informacje dotyczące ligi dostępne będą na portalu www.ciecina.eu

 

§ 6 Zawodnicy


1. W rozgrywkach Ligi udział brać mogą tylko zawodnicy uprzednio zgłoszeni do rozgrywek. W rozgrywkach nie mogą uczestniczyć:


a) czynni zawodnicy, występujący w rozgrywkach organizowanych przez PZPS lub SZPS (I, II. liga).

b) nie dotyczy zawodników, którzy posiadają karty zawodnicze jednak nie wystąpili nigdy w w/w. rozgrywkach.


2. W przypadku wystąpienia w meczu zawodnika nie uprawnionego do gry, drużyna przeciwna ma prawo złożyć sprzeciw do organizatora w terminie 7 dni od zakończenia spotkania. Jeżeli protest uznany zostanie za słuszny drużyna, w której grał nieuprawniony zawodnik przegrywa spotkanie walkowerem, w stosunku 0:3 (0-25,0-25,0-25).

3. Na każde wezwanie organizatora oraz na wniosek jednej z drużyn każdy z wpisanych zawodników powinien okazać dokument tożsamości uprawniający go do uczestnictwa w meczu.

 

§ 7 Rozgrywki

1. Mecze rozgrywane będą do 3 wygranych setów.

2. Mecze będą punktowane w następujący sposób:

- zwycięstwa 3 : 0 oraz 3 : 1 - 3 pkt. - zwycięstwo 3 : 2 - 2 pkt. - przegrana 2 : 3 - 1 pkt. - przegrane 1 : 3 oraz 0 : 3 - 0 pkt.

3.Rozgrywki zostaną przeprowadzone w systemie.

a) pierwsza runda: faza zasadnicza każdy z każdym,
b) druga runda: faza play-off:
c) trzecia runda: Cięcina Volleyball Cup: zwycięzcy play-off grają o miejsce I, przegrani play-off o miejsce III

Play-off
Do drugiej rundy awans wywalczą cztery najlepsze drużyny, gdzie:


- zespół, który zajmie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej zaczyna fazę drugą, play-off z 4pkt.,
- zespół, który zajmie drugie miejsce w fazie zasadniczej zaczyna fazę drugą, play-off z 3pkt.,
- zespół, który zajmie trzecie miejsce w fazie zasadniczej zaczyna fazę drugą, play-off z 2pkt.,
- zespół, który zajmie czwarte miejsce w fazie zasadniczej zaczyna fazę drugą, play-off z 1pkt.,

Po zakończeniu fazy zasadniczej odbędzie się losowanie zespołów 1-4 (mecz, rewanż). Mecze będą punktowane w taki sam sposób jak w fazie zasadniczej.

4. O miejscu w tabeli (faza zasadnicza) decyduje: większa ilość zdobytych punktów. W przypadku równej liczby dużych punktów o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

a) Większa ilość zwycięstw.

b) Lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do setów straconych.

c) Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych,

d) Jeżeli mimo zastosowania reguł określonych w p. 4a i p.4b nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

5. O zwycięstwie w drugiej fazie play-off  w przypadku zwycięstwa i porażki decyduje: większa ilość zdobytych punktów, (suma punktów zdobytych po fazie zasadniczej oraz w meczu i rewanżu w fazie play-off). W przypadku równej liczby dużych punktów o wyższym miejscu po fazie play-off decyduje:

 

 

  • Lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do setów straconych - z fazy drugiej,
  • Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych – z fazy drugiej,
  • Jeżeli mimo zastosowania reguł określonych w p. 5a i p.5b nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

 

§ 8 Przepisy porządkowe

1. Drużyny obowiązują jednolite stroje sportowe.

2. Minimalna liczba zawodników potrzebnych do rozpoczęcia meczu - 6. Jeżeli nie ma wymaganej liczby zawodników, drużyna przegrywa spotkanie walkowerem, w stosunku 0:3 (0-25,0-25,0-25).Czas oczekiwania na komplet zawodników wynosi 15 minut od godziny oficjalnego rozpoczęcia pierwszego spotkania, a w przypadku drugiego spotkania 30 minut od zakończenia spotkania pierwszego.

3. Jeżeli podczas spotkania jeden z zawodników doznał kontuzji, dopuszcza się dokończenie spotkania w liczbie zawodników – 5.

4. W lidze ALS dopuszczalne są następujące sytuacje:

- zawodnik ustawienia początkowego może opuścić boisko dwa razy w secie. Może w tym samym secie powrócić na boisko dwa razy, ale tylko na miejsce w ustawieniu, które zajmował przed opuszczeniem boiska.

- zawodnik rezerwowy może wejść na boisko dwa razy w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego samego zawodnika, którego zmienił.

Ilość zmian w secie jest limitowana zgodnie z aktualnymi przepisami gry w piłkę siatkową.

 

§ 9 Przenoszenie spotkań

 

1. Organizator dopuszcza zmianę terminu i/lub miejsca rozegrania spotkania przez drużynę pod warunkiem, że:

a) drużyna przeciwna wyrazi na to zgodę,
b) drużyna przenosząca spotkanie na własny koszt opłaci salę, na której przeniesione spotkanie miało by się odbyć oraz inne wydatki z tym związane,
c) przeniesione spotkanie musi się odbyć w ciągu 10dni od planowanego spotkania podanego w terminarzu ligi. Jeżeli spotkanie nie odbędzie się w wymaganym terminie drużyna przenosząca spotkanie przegrywa walkowerem 0:3 (0-25,0-25,0-25).

2. W trakcie sezonu drużyna może przełożyć jedno spotkanie, a możliwość ta dotyczy tylko meczów  fazy zasadniczej wyłączając dwie ostatnie pełne kolejki spotkań tej fazy, które muszą odbyć się w wyznaczonych terminach.

§ 10 Postanowienia końcowe

 

1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny. Szczególnie w zakresie terminarza i końcowych etapów rozgrywek - wszelkie zmiany muszą być jednak umotywowane i odpowiednio zakomunikowane Zawodnikom.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu i godziny rozgrywanych spotkań, bez podania przyczyny, za wcześniejszym mailowym powiadomieniem drużyn w terminie co najmniej 24godzin.

3. W każdej sytuacji nieobjętej niniejszym Regulaminem - decyduje Organizator.

Cięcina 10 październik 2018

 

.

 

Regulamin pdf

Karta Zgłoszenia pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia