sobota, 18, listopad 2017
Szkoła Podstawowa nr 2 im Św. Franciszka z Asyżu laureatem konkursu grantowego „Moje Silne Drzewo”.
Nagrodzony projekt zatytułowano S.O.S. dla Beskidów.
Szkoła Podstawowa nr 2 im Św. Franciszka z Asyżu laureatem konkursu grantowego „Moje Silne Drzewo”

W zeszłym miesiącu prezentowaliśmy na łamach  portalu ideę projektu „Moje Silne Drzewo”, który został ogłoszony przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Żywiec Zdrój. Konkurs ten był skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich z terenu powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego. Głównym celem programu to krzewienie szacunku do drzew, edukacja i informacja o roli drzew w naszym życiu, a także promocja ochrony i sadzenia drzew oraz inicjowanie konkretnych działań
w tym zakresie. Wśród placówek edukacyjnych, które otrzymały grant w wysokości 4 tys. zł. w pierwszej edycji konkursu znalazła się również szkoła z naszej miejscowości. Dwójka bo o niej mowa przedstawiła projekt „S.O.S DLA BESKIDÓW” autorstwa Bogusławy Biegun, który został uznany przez Jury za jeden z najlepszych i zakwalifikowany do wsparcia grantem.

Szkoła wygrane pieniądze przeznacza na;
zasadzenie 4 tys. drzew na terenie Nadleśnictwa Węgierska Górka przy jego współpracy,

  • sfinansuje wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rajczy – Nickulinie,

  • zorganizuje przedstawienie ekologiczne na temat ochrony zasobów wodnych na naszym terenie,

  • zorganizuje konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.

Uczestnikami projektu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie, a także uczniowie innych szkół podstawowych z Gminy Węgierska Górka, którzy wezmą udział w konkursie ekologicznym.

Projekt jest realizowany od pierwszego marca br. i będzie trwał do szóstego czerwca. W tym czasie zostaną przeprowadzone następujące działania projektu:

W każdy piątek marca przeprowadzane są próby oraz przygotowywane stroje i dekoracja do przedstawienia.

W kwietniu planowane jest przedstawienie ekologiczne na temat ochrony zasobów wodnych na naszym terenie, które będzie miało na celu zaprezentowanie pracy dzieci przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi oraz wpłynąć na zmianę postawy dorosłych na temat ekologii.

W pierwszej połowie maja zostanie zasadzonych 4 tys. drzew na terenie naszego nadleśnictwa przy współpracy Nadleśnictwa Węgierska Górka. Działanie to ma na celu bezpośrednie włączenie dzieci do wzięcia odpowiedzialności za beskidzkie lasy.

W ostatnich dniach maja zostanie zorganizowana wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rajczy – Nickulinie, będzie to forma nagrody dla dzieci uczestniczących w projekcie; na miejscu przewidziane są zajęcia edukacyjne z leśnikami w formie warsztatów, zwiedzania szkółki leśnej oraz ścieżki przyrodniczo – dydaktycznej „Doliną Nickuliny”.

Ostatnim czerwcowym etapem, będzie konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs będzie okazją do zachęcenia uczniów z innych szkół do dbania o środowisko lokalne. Przewidziane są ciekawe nagrody, które będzie można wygrać, a które z pewnością zachęcą dzieci do udziału w nim. Konkurs będzie składał się z trzech etapów: przygotowanie ekologicznej pracy plastycznej, testu z zakresu wiedzy ekologicznej oraz konkursu sportowego z wykorzystaniem elementów ekologii.

Na portalu będziemy na bieżąco informować o realizacji poszczególnych etapów projektu „S.O.S DLA BESKIDÓW”.

Gratulujemy dobrego projektu i życzymy osiągnięcia założonego w nim głównego celu jakim jest uwrażliwienie dzieci na problemy ekologii w naszym rejonie.autor: fiddler

Komentarze   

0 #6 HARNAŚ 2009-03-28 14:17
Bardzo się ciesze że będziesz miała ekipe i że spotkamy się na szlaku:-))Jeszc ze bardziej się będe cieszył jak twoja ekipa będzie większa od mojej bo wtedy do było by nas ddduuuużżżoooo: -)Co do sadzenia drzewek to niema sprawy jetem chętny i nawet gdyby praca stawała na przeszkodzie to jakoś to załatwie żeby tam być:-)) Dziękuje ci za wyrażenie chci pomocy:-) A tej twojej Ekipy to aż się boje:-)) Zeby tylko śmieci starczyło dla każdego:-) Pozdrawiam
0 #5 góralka 2009-03-28 09:41
wiec zobaczymy sie na sprzataniu czerwonego szlaku 9 maja mam nadzieje że bedziesz mial taka ekipe jak ja;-)i mam nadzieje ze dolaczysz do nas przy sadzeniu drzewek rowniez z nadlesnictwem i szkołą nr 2;-)
0 #4 HARNAŚ 2009-03-27 20:09
Drodzy przyjaciele piszecie że ta czy inna akcja świetna i dobrze że są takie organizowane... Szkoda tylko że zainteresowanie tymi sprawami jest niewielkie w naszej wsi.Wspólnie z portalem chcemy w maju zorganizować sprzątanie czerwonego szlaku połączone z rekreacją i ogniskiem.Redak cja podała pomysł na portalu specjalnie po to żebyśmy my mieszkańcy mogli się na ten temat wypowiedzieć i zgłosić przy okazji chęć pomocy.Ale widze że pare osób napisało co otym myśli i jakto widzi .A reszta bez reakcji i bez zainteresowania a sądząc po statystyce wchodzenia na strone CIĘCINY
wydaje mi się że zainteresowanie powinno być większe.Akcja sprzątania czerwonego szlaku i tak się odbędzie bo są jeszcze ludzie którzy są zainteresowani dobrem środowiska.W tym momencie musze pochwalić Władze Gminy Węgierska Górka ,Nadleśnictwo i innych sponsorów którzy wyrazili chęć pomocy...Mam nadzieje że Cięcinianianie też pomogą ale to się okaże.Dobrze że są jeszcze tacy ludzie jak chłopaki z portalu Cięciny. Gdyby było więcej takich ludzi jak oni to inaczej wyglądała by nasza wieś...
0 #3 góralka 2009-03-27 15:54
no własnie poraza mnie wasze myslenie co to znaczy wam?????
Wiesz chyba każdy wolałby hasło uda sie nam i chętnie pomogę i taka postawa powinna być każdego z nas!!! W każdym razie na mnie możecie liczyć i zapraszam reszte do udziału w akcji sadzenia drzew bo jak tak dalej pójdzie to nie będziemy mieli niedługo czym oddychać!!!
Pozdrawiam wszystkich czytających;-)
0 #2 mieszkaniec gminy 2009-03-26 20:59
Brawo brawo super akcja!!! widać że jest jeszcze kila osób które mają pomysł i dobre chęci aby coś fajnego zrobić, mam nadzieje że wspólnymi siłami uda wam się ta inicjatywa! trzymam za was kciuki i powodzenia :-)
0 #1 Przyjaciel 2009-03-25 20:30
Gratuluję SP nr 2 dobrych i przemyślanych pomysłów.
Gratulacje również dla Redakcji - promujcie jak najwięcej takich inicjatyw, a możliwie jak najmniej politekierstwa. Jak dla mnie - w takich inicjatywach tkwi prawdziwa siła Cięcinian - czyli mądre pomysły, mądrych ludzi

i jedziemy do przodu rozwijając się przy tym i dobrze bawiąc ;-)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia