niedziela, 24, czerwiec 2018

Włącz sie do akcji.

 

 

 

Smog – to słowo jest coraz częściej wypowiadane każdego niemal dnia. Smog atakuje całą Polskę, a szczególnie jest obecny w naszym regionie. Niektóre władze samorządowe próbują z nim walczyć. W tym miesiącu w Małopolsce została przegłosowana uchwał, która ma na celu zwalczanie smogu, które jest efektem spalania w przydomowych kotłowniach wszystkiego co tylko można wrzucić do pieca. Marszałek Województwa Śląskiego również podjął działania zmierzające do wprowadzenia uchwały antysmogowej. 

Obecnie trwają konsultacje społeczne, które w znacznym stopniu będą stanowiły odpowiedź na konieczność wprowadzenia zmian.

Uwagi i wnioski mogą być wnoszone do 6 lutego 2017 roku, w formie pisemnej na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice bądź ustnie w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Reymonta 24, 40-029 Katowice (w godzinach pracy Urzędu) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Treść dokumentu, wraz z uzasadnieniem dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Dodatkowo można zgłosić swoją opinię o podjęcie bardziej zdecydowanych działań poprzez platformę chceoddychac.pl, która prowadzi na szeroką skalę walkę ze smogiem w Polsce, a szczególnie w naszym regionie.

Już dziś należy pomyśleć o przyszłości swojej i swoich dzieci, aby za kilka lat nie żałować, że było się obojętnym.

 

fiddler

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze   

+4 #3 Tomaszek 2017-02-09 12:21
Co treści uchwały:
-dlaczego kominki zostają, przecież też można kopcić ze źle palonego kominka,
-nie chcę przymusu co do przyłączania się do sieci (o ile istnieje) ciepłowniczej lub gazowej,
-nie zgadzam się na eliminację kotłów zasypowych i przymus automatyki, nawet jeżeli zainstaluje się kocioł bez rusztu tzw. awaryjnego (na brak prądu) to taki ruszt każdy może dorobić i kopcić czym się chce,
Kluczem jest świadomość i edukacja społeczeństwa. Sukcesem jest już "masowe" mówienie o smogu, tak jak w tym roku,
Zgadzam się, a jakże, na eliminację mułu, flotu, mokrego drewna (kto będzie mierzył wilgotność).
Uchwała idzie w dobrą stronę. Można palić czysto weglem, to kwestia technologii.
0 #2 Wujaszek 2017-02-08 13:33
Moderator mocno śpi, my się nie boimy lecz go nie budzimy, jak się zbudzi to ..... doda mój wczorajszy komentarz.
+2 #1 Wujaszek 2017-02-07 12:47
Można spalać czysto i drewno i węgiel. To kwestia świadomości i technologii. Nie ma co mówić o spalaniu śmieci, mułów, flotów itp. paliw. To po prostu zbrodnia. Gaz, olej są super ale Polska na węglu stoi! i na nim trzeba budować nowe i czyste technologie spalania. Spalanie górne, retorta, spalanie przeciwprądowe. Można tu http://czysteogrzewanie.pl/technika/spalanie-wegla-i-drewna-od-kuchni/#Grne_i_dolne_spalanie zerknąć. I nie tylko tu. Tylko jak przebić się do świadomości ludzi ?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia