poniedziałek, 16, lipiec 2018

Jubileusz 25-lecia posługi Proboszcza w Cięcinie.

 

 

 

 

Dziś tradycyjnie już po raz 38 odbył się odpust ku czci M.B Częstochowskiej na Butorzonce. W naszym lokalnym górskim sanktuarium zgromadziło się wielu mieszkańców parafii, a także z poza niej. Przybyło również wiele osób pochodzących z Cięciny, które wracając w rodzinne strony przyprowadzają ze sobą swoje pociechy. Tradycyjnie uroczystość odpustowa rozpoczęła się pielgrzymką od kościoła Przemienienia Pańskiego do Kaplicy M.B. Częstochowskiej na wzór pielgrzymek, które mają miejsce szczególnie w miesiącu sierpniu na Jasną Górę.

 

Jednym z wydarzeń połączonym z odpustem był Jubileusz 25-lecia pracy duszpasterskiej w naszej parafii proboszcza ks. Prałata Stanisława Bogacza. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Cięcinie oraz Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich z terenu Gminy Węgierska Górka.

 

Podczas mszy św. Proboszcz modlił się za 25 lat przeżytych w naszej parafii. Jest to ponad połowa jego życia kapłańskiego. Jak sam zaznaczył na początku mszy chce podziękować Bogu za 25 lat oraz prosić go o siły do dalszej posługi. Zaznaczył także, że chce przeprosić Boga i ludzi za uchybienia i za każdą sytuację, kiedy jego słowo mogło zaboleć i za brak gorliwości jako proboszcza.

 

Po mszy św. kwiaty wraz z życzeniami złożyli przedstawiciel katechetów z naszej Parafii, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Koło Gospodyń Wiejskich z Cięciny i Chóru Parafialnego, z którym wszyscy wspólnie zaśpiewali regionalne ”Życzymy, życzymy”, a później Sto lat. Na koniec prezes Akcji Katolickiej w szczerych życzeniach przypomniał w wielkim skrócie 25 lat tego co udało się zrobić materialnego w parafii w obu kościołach i w kaplicy na Butorzonce dzięki proboszczowi. Przypomniał również o wielu działaniach mających na celu pogłębienie wiary w parafii. Po zakończonej eucharystii, ks. Prałat serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym na polanie przed kaplicą.

 

Ks. Stanisław Bogacz pochodzi z Libiąża. Święcenia kapłańskie przyjął w 1968r. z rąk bp. Karola Wojtyły. W 1992r. dekretem biskupa nowopowstałej diecezji bielsko-żywieckiej ks. Tadeusza Rakoczego został skierowany do parafii w Cięcinie.

 

Odpust na Butorzonce

zdj. W. Ficoń

fiddler

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia