piątek, 17, sierpień 2018

Samoobrona kobiety.

 

 

W sobotnie przedpołudnie udałam się do Gimnazjum w Cięcinie gdzie miał odbyć Kurs Bezpiecznej Kobiety. Na sali zastałam dwadzieścia pięć dziewczyn, tak samo ciekawych jak ja czy zwykła kobieta nie ćwicząca żadnych sztuk walki może w obliczu zagrożenia poradzić sobie z kimś kto chce jej zrobić coś złego, a do tego jest o wiele większy i silniejszy.

 

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorówKrzysztofa "Koziołek" Piwowarskiego oraz Jerzego Kuśmierczyka rozpoczęłyśmy zajęcia - oczywiście od rozgrzewki ponieważ ćwiczenia, które miałyśmy wykonywać były mocno kontuzyjne. Krok po kroku instruktorzy wyjaśniali i pokazywali jak możemy się obronić używając odpowiedniej techniki i rzeczy które zwykle mamy przy sobie: portfela szminki telefonu, a nawet szpilek. Ćwiczyłyśmy w parach i gdy nagle zrobiło się wesoło, a ćwiczenia zaczęłyśmy wykonywać „z przymrużeniem oka” chłodny głos instruktora sprowadził nas na ziemię. Wytłumaczył, że gdy na swojej drodze spotkamy kogoś, kto w najlepszym wypadku będzie nam chciał zabrać portfel, ale zamiarem takiej osoby może być odebranie nam zdrowia, godności a nawet życia, taki ktoś nie będzie się z nami śmiał i traktował nas delikatnie.

 

Po jego słowach na sali zapadła cisza, ponieważ każda z nas uświadomiła sobie racje jego słów. Pomimo kilku siniaków , których nabawiłam się gdy moja sparingpartnerka kolejny raz „ rzucała” mną o ziemie uważam, że dzisiejszy kurs był jedną najlepszych inwestycji w siebie. Zachęcam wszystkie Panie do tego aby spróbowały - nie pożałujecie. Osobiście, każdy chwyt przećwiczyłam po powrocie do domu na swoim mężu, który już pod drugim nie chciał być moim „workiem treningowym” :)   Ponieważ to co dzisiaj pokazali nam Panowie Instruktorzy to tylko niewielka część, powstała inicjatywa aby taki kurs odbywał się cyklicznie. Spotkania rozpoczną się najprawdopodobniej od stycznia, w jedną sobotę miesiąca. Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować Łukaszowi Tycowi za pomysł i zorganizowanie kursu. Panie, które chciałyby się przyłączyć, prosimy o zgłoszenie na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

M.S.

 

Szkolenie z siniakami

 

Od stycznia przyszłego roku planowane są cykliczne kursy w ramach szkoleń "Bezpieczna Kobieta". Na portalu pojawią się informacje dotyczące terminów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia