piątek, 21, wrzesień 2018

Akcja pomocy dzieci dzieciom.

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1w Cięcinie za to, że włączyli się w naszą akcję pomocy dzieciom w Rwandzie. Inicjatywa wyszła od uczniów klasy III c, którzy spotkali się z pracującą tam siostrą Dorotą Rypień. Tak opowiada o tym jedna z uczennic, Marysia:

 

W pierwszy dzień po Świętach Bożego Narodzenia na religię do naszej klasy razem z księdzem Damianem Korycińskim przyszła siostra zakonna, która pracuje w Rwandzie i razem z innymi siostrami prowadzi tam przedszkole i sierociniec. Mówiła nam o dzieciach w Afryce, które żyją w wielkiej biedzie. Opowiedziałam to później mojej mamie, która wymyśliła, żebyśmy w klasie zebrali rzeczy potrzebne dla tych dzieci. O tym pomyśle dowiedziała się cała szkoła i bardzo wielu uczniów przynosiło to, o co poprosiła nas siostra Dorota. Zebraliśmy dużo past i szczoteczek do zębów, mydeł, długopisów, ołówków, notesówi zabawek. Wszystkie te rzeczy spakowaliśmy do dużych pudeł i przesłaliśmy dzieciom z Rwandy. Mamy nadzieję, że ucieszą się z naszego prezentu.

 

plakat_rwanda

 

Dzięki Wam udało nam się wysłać kilka paczek z rzeczami, które bardzo przydadzą się w tym odległym afrykańskim kraju. Cieszymy się, że mogliśmy na Was liczyć.

 

pakowanie_rwanda

Nadesłane z SP1 w Cięcinie

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia