poniedziałek, 12, listopad 2018

Atmosfera była niesamowita, serdeczna i podniosła.

 

 

 

 

 

13 października w naszej parafii miało miejsce doniosłe wydarzenie - w kościele pw. św. Katarzyny spotkały się pokolenia, często całe rodziny, dziadkowie, rodzice, dzieci - powie ktoś nic nadzwyczajnego,  w kościele zazwyczaj spotykają się pokolenia. Tym razem chodzi o pierwsze spotkanie oazowiczów, czyli uczestników Ruchu Światło i Życie z naszej parafii.

 

Oaza, jak było wspomniane w poprzednim artykule, istnieje około 50 lat, wychowała więc kilka pokoleń. W uroczystości wzięło udział  około 100 osób, zarówno tych starszych jak i młodszych. Przybyli ludzie z Warszawy, Krakowa a nawet z Paryża. Msza Święta, której przewodniczył ksiądz prałat Władysław Gil sprawowana była w intencji sióstr Zofii i Marii Czerwenko, które, szczególnie Zofia, miały wielki wkład w utworzenie Oazy w Cięcinie.

 

oaza_spotkanie

 

Homilię wygłosił ksiądz Piotr Bączek, który swoje powołanie odkrywał właśnie w naszej oazie. Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowała diakonia, która w znaczący sposób uświetniła nabożeństwo i agapę. Po zakończonej Mszy świętej zrobiono pamiątkowe zdjęcie i  uczestnicy spotkali się na wspólnej agapie w ogrodach wokół kościoła św. Katarzyny.

 

oaza_spotkanie

 

Spotkanie rozpoczęto od wspólnej modlitwy, a po posiłku obejrzeliśmy prezentacje zdjęć - pamiątek z wyjazdów oazowych, kronikę oazy, śpiewaliśmy piosenki i wspominali, a jest co wspominać. Ksiądz Gil przypomniał początki oazy, a jeden z uczestników opowiedział o swoim pobycie na pierwszych rekolekcjach. Atmosfera, jak zwykle, była niesamowita, serdeczna i podniosła. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to wspaniały pomysł i mają nadzieję na następne spotkania. Za realizację pomysłu należą się wielkie podziękowania dla księdza Pawła i współpracującego z nim komitetu organizacyjnego. Bóg zapłać i szczęść Boże dla dalszej współpracy. Kto nie był niech żałuje!!!/JK

 

oaza_spotkanie 

zdj. R.J

Poniżej uchwycone chwile.

Spotkanie po latach

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia