poniedziałek, 12, listopad 2018

Włoska firma wybuduje brakujący odcinek S1.

 

 

 

 

Włoski wykonawca – firma Toto – został wybrany do realizacji niełatwego odcinka drogi S1 na odcinku Przybędza – Milówka, czyli tzw. obejścia Węgierskiej Górki.Wskazana jako najkorzystniejsza oferta jest warta 1,181 mld zł. Była najtańszą spośród złożonych propozycji cenowych.

 

Obejście Węgierskiej Górki to odcinek konieczny by upłynnić ruch na międzynarodowej trasie wiodącej w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją. Obecnie sznury pojazdów, w tym ruch ciężki, jadą drogą prowadzącą przez niewielkie miejscowości – w tym Milówkę i Węgierską Górkę.

 

droga_s1

fot: Logistyka-Wnp

 

W przetargu na to zadanie GDDKiA wpłynęło siedem ofert wahających się w przedziale od 1,181 mld zł (Toto) do 1,794 mld zł (Metrostav). Jako najkorzystniejszą wskazano najtańsza propozycję złożoną przez Włochów. Była to jedyna oferta, która zmieściła się w zakładanym budżecie. Toto zadeklarowało wykonanie zadania w ciągu 34 miesięcy.Choć odcinek jest krótki – ok. 8,5 km – zadanie nie będzie łatwe w realizacji. W ramach kontraktu mają powstać dwa tunele: o długości ok. 830 m pod masywem Barania i 980 m pod masywem Białożyński Groń. Trzeba także wybudować estakady nad dolinami potoków górskich i drogi dojazdowe.Toto buduje obecnie drogę S5 na wielkopolskim odcinku Poznań – Wronczyn. Tempo pracy tego wykonawcy budzi poważne zastrzeżenia, odcinek jest już mocno opóźniony. Niedawno firma ta zawarła z GDDKiA umowę na realizację odcinka S61 Łomża – Kolno.


S1 Przybędza – Milówka połączy zrealizowane już odcinki: Żywiec – Przybędza z odcinkiem Milówka – Szare.

 

 

źródło: rynekinfrastruktury.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia