sobota, 24, sierpień 2019

Tutaj wszystko się zaczęło.

 

 

 

 

 

 

Wczoraj w kościele Św. Katarzyny były podwójne uroczystości. Jedna to odpust ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kościoła, a zarazem parafii w Cięcinie. Druga uroczystość to srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Zbigniewa Jurasza, pochodzącego z Cięciny.

 

jurasz

 

Suma odpustowa była o godz. 11.00, podczas której odbyły się główne uroczystości ku czci Św. Katarzyny. W tym roku ks. Zbigniew Jurasz obchodził 25 lecie święceń kapłańskich. Z okazji Srebrnego Jubileuszu został zaproszony przez proboszcza ks. Stanisława Bogacza na uroczystość odpustową ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Jubilat przewodniczył koncelebrze uroczystej mszy świętej.

 

Przed rozpoczęciem Eucharystii przedstawiciele służby liturgicznej oraz przedstawiciele parafii złożyli Jubilatowi życzenia. Życzenia złożył też proboszcz ks. St. Bogacz wręczając pamiątkową ikonę Św. Katarzyny, patronki parafii z której pochodzi Jubilat i patronki parafii w której dziś jest proboszczem. Uroczystość uświetnił chór parafialny, panie i panowie w strojach regionalnych oraz poczty sztandarowe Stowarzyszenia Róż Krwi Chrystusowej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Cięcinie oraz Honorowa Straż Pana Jezusa.

 

jurasz  

jurasz jurasz

 

Ks. Zbigniew Jurasz z Cięciny Górnej, urodził się w 1964r., syn Józefa I Rozalii z domu Greń. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Cięcinie. Po ukończeniu Liceum Ogólnkształcącego im. M. Kopernika w Żywcu rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenie kapłańskie otrzymał z rąk kardynała Franciszka Macharskiego w 1993r. Mszę św. prymicyjną odprawił w kościele Przemienienia Pańskiego. Od 2011r. swą duszpasterską posługę realizował w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach, w której był proboszczem. Od sierpnia 2018r jest proboszczem w parafii Św. Małgorzaty i Katarzyny (Aleksandryjskiej) w Kętach.

 

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia