View Comments

Radośnie spędziliśmy czas na V Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

 

 

 

 

 

Rok 2018 jest dla naszego Stowarzyszenia rokiem Jubileuszy. Dziesięć lat istnienia portalu i piąty Jarmark Bożonarodzeniowy. W 2014r. rozpoczęliśmy nieśmiało z kilkoma straganami wokół placu na terenie zagrody. Wówczas dla nas wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Jarmarku było to duże przedsięwzięcie. W naszym regionie był to pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy. W kolejnych latach rodziły się nowe pomysły, a sam Jarmark rozrastał się o kolejne stoiska i nowych wystawców spoza naszej miejscowości. W tym roku na Jarmarku wystawiło się 38 wystawców. Udało nam się stworzyć małą wioskę jarmarkową.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli wczoraj na Jarmark, a także na koncert Chóru Gospel God’sway Łękawica. Mamy nadzieję, że powoli wprowadziliśmy Was w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to udało się przygotować dzięki zaangażowaniu osób działających w Stowarzyszeniu Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu, a także jego sympatyków i przyjaciół. Wielkie dzięki za zaangażowanie i podjęcie trudu. Z roku na rok jest nas coraz więcej, a dzięki temu rodzi się coraz więcej pomysłów.

 

Dziękujemy firmom i osobom, które nas wsparły materialnie. Dziękujemy firmom i osobom, które wsparły nas poprzez różnego rodzaju usługi i pomoc przy przygotowywaniu Jarmarku, a także spotkanie w zeszłym tygodniu ze Świętym Mikołajem. Bez Was trudno było by zorganizować to wszystko.

 

 

 

 

Chciałbym również podziękować małym i dużym artystom ze szkół z terenu całej Gminy Węgierska Górka, za przyjęcie zaproszenia. Dziękuję również chórowi parafialnemu Quattro Voci, a także Scholce Anielskie Nutki z Cięciny za koncert kolęd. Dobrze, że podczas Jarmarku możemy rozpieszczać ciała i dusze wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść i zobaczyć co też dzieje się w Zagrodzie Plebańskiej w Cięcinie.

 

 

Celem tegorocznego Jarmarku jest zakup defibrylatorów, które zostaną zainstalowane w miejscach o największej liczbie osób. Kontynuacją tego będą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i obsługi urządzeń. Wszystko to będzie realizowane w ciągu pierwszego półrocza 2019r.  

 

Chciałbym podkreślić, że całkowity utarg ze stoisk Stowarzyszenia czyli Kuchni Jarmarkowej oraz Gorącej Czekolady, a także ze stoiska Honorowej Straży Serca Pana Jezusa przeznaczony jest na cel jarmarku.

 

Poniżej fotorelacja R. Kurowskiego

 

Jarmark jest juz tradycją

 

Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, którym obdarzyliście nasze Stowarzyszenie.

 

 

Grzegorz Skrzypek Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu