View Comments

Po raz kolejny społeczność naszej gminy nie zawiodła i pokazała, że ludzi dobrej woli jest coraz więcej.

 

 

 

 

 

Atrakcji u nas nie brakowało, zaczęliśmy z ogromną prędkością, bo pierwszym punktem Finału była VI Rajdowa Orkiestra. Mimo śnieżycy chętnych na rajdowe emocje nie brakowało, a kolejki po bilety nie zmniejszały się aż do godziny 15:00. Po południu impreza przeniosła się na Halę Widowiskowo-Sportową, na której bawiliśmy się, grając w słusznej sprawie do samego wieczora. Były piękne występy przedszkolaków z Żabnicy, koncert zespołu Baczyński Band oraz pokaz tańca wykonany przez uczniów  Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce,  pokaz niesamowitych, młodych gimnastyczek z KS Spartak oraz pokaz naukowy. Podczas całej imprezy można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotolustrze, wspiąć się po ściance wspinaczkowej czy przejechać wirtualnym samochodem. Dzieci miały też do wyboru Baby Sferę i zabawy z harcerzami z Hufca ZHP Węgierska Górka, jazdę samochodami elektrycznymi oraz balony z helem czy pyszną watę cukrową.

 

Podsumowując zbiórkę możemy się pochwalić kolejnym rekordem! Dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy zapewnili wszystkie powyższe atrakcje, skorzystali z nich, oraz wrzucili do puszki choćby złotówkę udało się nam zebrać 83 438, 74 zł! Jest to wspólny sukces nas wszystkich!

 

Węgierska Górka po raz kolejny zorganizowała fantastyczny Finał, który jest efektem ciężkiej pracy wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Jako członkowie Sztabu jesteśmy pełni wdzięczności dla każdego, kto w jakikolwiek sposób wsparł naszą, jakże piękną i wartościową  inicjatywę.

 

Pierwsze słowa podziękowania kieruje do członków Sztabu WOŚP w Węgierskiej Górce: Aleksandry Zyzak, Mariana Kurowskiego, Łuksza Kosa, Roberta Machały, Michała Machały, Urszuli Figury, Edyty Żółtej, Natalii Hatala, Marii Magdaleny Ślepaczuk, Marcina Rypienia, Karoliny Motyki, Karoliny Nowak, Karoliny Jeleń, Kuba Matuszka, Moniki Galicy, Oli Rypień, Oliwki Kuś, Wojciecha Michalskiego, harcerzy z Hufca ZHP Węgierska Górka oraz dyrekcji i pracowników Ośrodka Promocji Gminy, którzy po raz 17 podjęli się trudu zorganizowania WOŚP w Węgierskiej Górce. Dziękujemy komisji przeliczającej pieniądze – Lucynie Fijak, Agnieszce Maślance oraz Annie Suława, a przede wszystkim naszym wolontariuszom, który cały dzień kwestowali na ulicach naszej gminy.

 

Ogromne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom tegorocznego Finału. Cieszymy się, że tak wiele firm, instytucji oraz mieszkańców włączyło się w przygotowania imprezy. Wielu przekazało gadżety, karnety, upominki, pączki, ciasta, kiełbaski i wiele, wiele innych, których nie sposób wymienić. Wielkie dzięki również dla tych którzy uczestniczyli w licytacjach. Dzięki ich ofiarności udało nam się zebrać ponad 23 000 zł.

 

Dziękuję tym, którzy zapewnili bezpieczeństwo podczas imprezy: Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cięcinie oraz Agencji PZU Wiesława Zawada.

 

W czasie tegorocznego Finału miała miejsce VI edycja Rajdowej Orkiestry. Nie odbyła by się ona bez ludzi, którzy poświecili ogrom czasu i włożyli wiele trudu w jej organizację – Roberta, Michała i Łukasza. Podziękowania kieruje również do Marcina Tomaszka, Leszka Kopyto i Tomka Figury za pomoc w czasie rajdów. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim kierowcom rajdowym, którzy chętnie i licznie wsparli akcję.

 

źrodło:wgmedia.eu

 

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WĘGIERSKIEJ GÓRCE WSPARLI:

 


Imprezę uświetniły występy:

Dziękujemy:

 

- Filipowi Franczyszynowi za organizację tzw. Klasycznego WOŚP, czyli wystawy klasycznych samochodów z dawnych lat.

- Kacprowi Ficoniowi za organizację Moto Spotu przy Centrum Handlowym HUTA

-Firmie INIGO Aleksander Ozimiński i ekipa – za przygotowanie strefy z grami komputerowymi i nie tylko.

Ratownikom z Beskidzkiej Grupy GOPR – za prowadzenie zajęć na ściance wspinaczkowej.

- Firmie „Bulwarek Autka Marzeń” Węgierska Górka  - za przygotowanie atrakcji dla najmłodszych, jakimi były przejażdżki elektrycznymi samochodami, sterowanymi samodzielnie przez dziecko lub pilotem przez osobę dorosłą 

- Firmie „Fotolustro - Fabryka Szczęścia” – za organizacje super stoiska, gdzie każdy mógł sobie wykonać pamiątkowe zdjęcia.

- Radzie Rodziców SP nr 1 z Cięciny - za udostępnienie maszyny do robienia popcornu i waty cukrowej.

 

Węgierska Górka, bardzo dziękujemy i liczymy na kolejne, piękne i obfitujące w dobro finały WOŚP!

 

Pamiętajcie, gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

 

 

wosp_2018_final

  

 

źródło: OPG