czwartek, 20, czerwiec 2019

Na odcinku Żywiec - Węgierska Górka .

 

 

 

 

Od 11 marca do 17 kwietnia na linii kolejowej z Żywca do Węgierskiej Górki będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Ma to związek z modernizacją trasy.

 

"Pasażerowie pociągów jadących w kierunku granicy ze Słowacją w Zwardoniu muszą się liczyć z utrudnieniami z powodu modernizacji trasy. Od 11 marca od Żywca do Węgierskiej Górki będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa" – podały PKP PLK.

 

"Zastępcza komunikacja autobusowa przewidziana jest od 11 marca do 17 kwietnia w godz. od 8 do 14, a także nocą z 15 na 16 marca, z 16 na 17, z 22 na 23 i z 23 na 24 marca" - poinformowała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

 

Szczegóły dotyczące zmian pasażerowie mogą znaleźć na stacjach i przystankach oraz na www.portalpasazera.pl. Informacje będą również przekazywane przez megafon.

 

Głowacka podała, że podczas dotychczasowych prac na odcinku z Żywca do Węgierskiej Górki wymieniono do tej pory osiem kilometrów torów i sieci trakcyjnej.

Czytaj też: Pasażerowie na stacjach kolejowych w Polsce. Tłumy i kompletne pustki

 

Kończą się już prace na przystankach między Żywcem i Węgierską Górką: Radziechowy-Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina. Perony zostały wyposażone w wiaty, ławki i gabloty informacyjne, zainstalowano nowe oświetlenie i oznakowanie. Perony dostosowano do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

 

Głowacka dodała, że modernizacja szlaku objęła również 21 obiektów inżynieryjnych, w tym mosty nad rzekami Leśnianką i Sołą. Wymieniono nawierzchnię na 10 przejazdach kolejowo-drogowych, trzy otrzymają sygnalizację świetlną. Przejazdy zyskają nowe oświetlenie i monitoring. Montaż nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększy poziom bezpieczeństwa.

 

PKP PLK w maju 2018 r. podpisały umowę za prawie 35 mln zł netto na przebudowę trasy Żywiec-Węgierska Górka. Inwestycja umożliwi sprawniejsze i szybsze przejazdy pociągów. Po zakończeniu robót składy będą mogły tamtędy jechać z prędkością do 100 km na godzinę, czyli dwukrotnie szybciej niż dotychczas. We wrześniu ub.r. spółka informowała, że zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2019 r.

 

Projekt jest częścią modernizacji linii kolejowej nr 139 na odcinku od Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą do Zwardonia na granicy ze Słowacją. Jego koszt wynosi 200 mln zł i finansowany jest z budżetu państwa.

 
  remont_tory
zdj. CTL Logistic
 
źródło: pap
 

 

 

 

 

 

 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia