czwartek, 20, czerwiec 2019

Zmiany w posiedzeniach Rady Gminy Węgierska Górka. Odbieranie prawa głosu.

 

 

 

 

 

27.12.2018 r. Rada Gminy Węgierska Górka przegłosowała uchwałę, która usuwa z porządku obrad sesji punkt wolne wnioski. W związku z tym, radni, sołtysi, członkowie rad sołeckich, a także mieszkańcy, utracili prawo do zbierania głosu na sesjach.

 

Dlatego, podczas ostatniej sesji, radny Jakub Howaniec, złożył interpelację ws. bezzwłocznego przywrócenia do porządku obrad punktu wolne wnioski i zapytania. Wspomniana interpelacja, została oparta na znowelizowanej ustawie o samorządzie gminy, która w żadnym miejscu nie mówi o tym, że Rady Gminy mają usunąć wspomniany punkt wolne wnioski. 

 

Warto dodać, że Rada Gminy Węgierska Górka i Rada Miejska w Żywcu, są dwoma wyjątkami w całym powiecie żywieckim, gdzie mieszkańcom i radnym odebrano głos na sesjach.

 

Interpelację radnego Jakub Howańca podpisało 6 z 15 radnych gminy, oraz sołtysi i członkowie rad sołeckich wchodzących w skład Gminy Węgierska Górka. Po przeczytaniu interpelacji na sesji rozgorzała gorąca dyskusja o zasadności kontrowersyjnych zamian, które cenzurują radnych oraz mieszkańców. 

 

Rozstrzygnięcie sprawy nastąpi na kolejnej sesji Rady Gminy Węgierska Górka 15 marca br. 

 

Interpelacja radnego Jakuba Howańca w sprawie umieszczenia w Statucie Gminy Węgierska Górka oraz porządku obrad Rady Gminy punktu wolne wnioski i zapytania

 

J. Howaniec - Radny Gminy Węgierska Górka

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia