środa, 23, październik 2019

Obchody dnia Świętego Patryka w Jedynce.

 

 

 

 

 

15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie zrobiło się zielono. Jak co roku, prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli na sobie coś zielonego: opaski, czapki, koszulki, spodnie, spódniczki, wymalowane twarze oraz zafarbowane włosy. Wszystko dlatego, że obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji Zielonej Wyspy. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, które Irlandczycy obchodzą 17 marca, na cześć patrona Irlandii- św. Patryka.

 

dzien_patryka

 

Uczniowie przedstawiali życie św. Patryka, ciekawostki o Irlandii, poznali symbole narodowe, słuchali muzyki irlandzkiej. Mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, podczas której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji Szmaragdowej Wyspy. Przypomnieli sobie słynnych irlandzkich aktorów i piosenkarzy. Każda klasa zaprezentowała swoje stroje, stoiska z łakociami oraz wzięła udział w quizie dotyczącym wiedzy o Irlandii i św. Patryku.

 

dzien_patryka

 

Serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zorganizowaniu tego dnia. Uczniowie, jak również ich rodzice, stworzyli niesamowite stanowiska, od których nie można było oderwać wzroku. Symbole Irlandii można było zauważyć na wszystkich łakociach. Ciekawie i bardzo kreatywnie stworzone wizerunki symboli narodowych Irlandii, można było spotkać niemal na każdym stoliku. Dziękujemy również nauczycielom i wychowawcom, którzy służyli dobrymi radami oraz pomocą w dekorowaniu stanowisk. Nad całym projektem czuwali: Iwona Suchanek, Patrycja Klima, Marcin Lipiec oraz Małgorzata Czyżewska. A w skład jury, które oceniło naszych uczniów, wchodzili: Ilona Knapek, Adam Kuchejda, Joanna Żur. Klasy z trzema pierwszymi miejscami, otrzymały słodkie nagrody, oceny celujące z języka angielskiego (cząstkowe) oraz dyplomy. Było więc o co walczyć!

 

dzien_patryka

 

Obchody tego święta są naszą szkolną tradycją i mamy nadzieję, że tak zostanie, ponieważ z taką grupą ludzi można zrobić wszystko!!!

 

Poniżej fotorelacja

Dzień Patryka

 

Iwona Suchanek

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia