sobota, 25, styczeń 2020

Obchody dnia Świętego Patryka w Jedynce.

 

 

 

 

 

15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie zrobiło się zielono. Jak co roku, prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli na sobie coś zielonego: opaski, czapki, koszulki, spodnie, spódniczki, wymalowane twarze oraz zafarbowane włosy. Wszystko dlatego, że obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji Zielonej Wyspy. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, które Irlandczycy obchodzą 17 marca, na cześć patrona Irlandii- św. Patryka.

 

dzien_patryka

 

Uczniowie przedstawiali życie św. Patryka, ciekawostki o Irlandii, poznali symbole narodowe, słuchali muzyki irlandzkiej. Mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, podczas której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji Szmaragdowej Wyspy. Przypomnieli sobie słynnych irlandzkich aktorów i piosenkarzy. Każda klasa zaprezentowała swoje stroje, stoiska z łakociami oraz wzięła udział w quizie dotyczącym wiedzy o Irlandii i św. Patryku.

 

dzien_patryka

 

Serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zorganizowaniu tego dnia. Uczniowie, jak również ich rodzice, stworzyli niesamowite stanowiska, od których nie można było oderwać wzroku. Symbole Irlandii można było zauważyć na wszystkich łakociach. Ciekawie i bardzo kreatywnie stworzone wizerunki symboli narodowych Irlandii, można było spotkać niemal na każdym stoliku. Dziękujemy również nauczycielom i wychowawcom, którzy służyli dobrymi radami oraz pomocą w dekorowaniu stanowisk. Nad całym projektem czuwali: Iwona Suchanek, Patrycja Klima, Marcin Lipiec oraz Małgorzata Czyżewska. A w skład jury, które oceniło naszych uczniów, wchodzili: Ilona Knapek, Adam Kuchejda, Joanna Żur. Klasy z trzema pierwszymi miejscami, otrzymały słodkie nagrody, oceny celujące z języka angielskiego (cząstkowe) oraz dyplomy. Było więc o co walczyć!

 

dzien_patryka

 

Obchody tego święta są naszą szkolną tradycją i mamy nadzieję, że tak zostanie, ponieważ z taką grupą ludzi można zrobić wszystko!!!

 

Poniżej fotorelacja

Dzień Patryka

 

Iwona Suchanek

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia