sobota, 04, lipiec 2020

Uczniowie z Cięciny po raz kolejny w Łucku.

 

 

 

 

 

Projekt „Po sąsiedzku” trwa od ponad trzech lat. W dniach 23-26.04.2019r. odbyło się już czwarte zorganizowane w jego ramach spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr. 1 w Cięcinie z zaprzyjaźnionymi uczniami ukraińskiego Łucka. Uczniów uczestniczących w wymianie było 15 oraz trzech nauczycieli.

 

wymiana

 

Fundacja Rozwoju Młodzieży Wiejskiej w Łucku oraz uczniowie szkoły językowej «MOWA»  pod przewodnictwem Pani prezes Jany Capuk po raz drugi zaprosiła polskich uczniów do Łucka. Uczestnicy wymiany młodzieżowej „Po sąsiedzku”
z Polski i Ukrainy za każdym razem mieszkają w rodzinach gospodarzy. W ten sposób poznają lokalne tradycje i życie codzienne.

 

wymiana

 

Tematem czwartego spotkania była: Tolerancja międzykulturowa oraz tradycje. Poprzednie wymiany odbywały się pod hasłami: „Szkoła ekologii”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Studia językowe” (uczniowie uczyli się polskiego i angielskiego z native speakerami).
Dzieci jadły śniadania i kolacje w goszczących je rodzinach, a na obiady spotykały się w jednym z lokali Łucka. Każdego wieczoru o godzinie 20  rodziny otrzymywały „Zadanie rodzinne”, które wykonywały wspólnie. Musiały na przykład: lepić pierogi i nagrać ten proces, zrobić fryzury w stylu ekologicznym, nauczyć się nazw kolorów w języku polskim i ukraińskim, zrobić wspólne zdjęcie członków rodziny w ubraniach tego samego koloru. Celem tych zadań było wzmacnianie więzów rodzinnych, motywowanie domowników do komunikowania się.

 

promesa_osp

 

Każdy dzień wymiany był starannie zaplanowany od rana do wieczora. W szczególności uczniowie zwiedzili miasto Łuck, odwiedzili Nadleśnictwo Worotniów, gdzie zorganizowano dla nich wycieczkę, po czym wspólnie posadzili 15 odmian borówek.

 

promesa_osp

 

Polscy i ukraińscy uczniowie wzięli również udział w drugim spotkaniu projektu „Czytam, bo lubię”, które odbyło się pod hasłem „Wiosna idzie, kwiaty sypie”. Uczniowie z Polski nauczyli ukraińskich kolegów zasad czytania ekspresyjnego, po czym wszyscy recytowali wiersze o wiośnie i poznawali różne rodzaje kwiatów. Podczas tego projektu uczniowie mieli okazję spotkać się z  Konsulatem Generalnym RP w Łucku.

 

promesa_osp

 

Organizatorom bardzo dziękujemy za gościnne przyjęcie, mamy nadzieję, że projekt nadal będzie kontynuowany.

 

promesa_osp

SP 1 w Cięcinie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia