View Comments

Defibrylator (AED), cel Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 jest już oddany dla społeczności Cięciny.

 

 

 

 

 

 

Od Jarmarku minęło prawie pół roku i tutaj chciałbym przeprosić za opieszałość, ale jak mówi przyszłowie "co ma wisieć nie utonie". Dziś nasze Stowarzyszenie przy współpracy i zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Cięciny oddało dla lokalnej społeczności defibrylator (AED).

 

 

Tak jak zapowiadaliśmy całkowity dochód z ostatniego Jarmarku został przekazany przez nasze Stowarzyszenie na zakup defibrylatora. Dziś strażacy zamontowali na swojej remizie urządzenie, które przeznaczone jest do ratowania życia.

 

Chciałbym podziekować Zarządowi OSP Cięcina za zaangażowanie przy montażu AED i udostępnienie miejsca. Pod czujnym okiem strażaków i ich kamer urządzenie będzie nam służyło zapewne wiele lat.

 

 

Mając dostęp do odpowiedniego sprzętu i pomocy, każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Defibrylator AED HeartStart FRx firmy Philips został wyposażony w funkcję Life Guidance, która krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy przez wszystkie czynności ratujące życie. Dodatkowo defibrylator FRx posiada szereg inteligentnych czujników, umożliwiających automatyczne zastosowanie odpowiedniej terapii.

Defibrylator HeartStart FRx został wyposażony w zaawansowane funkcje Life Guidance pomagające w prowadzeniu czynności ratunkowych u poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem krążenia. Łatwa konfiguracja, wyraźne komunikaty głosowe i solidna konstrukcja sprawiają, że defibrylator HeartStart FRx to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób udzielających pomocy na miejscu zdarzenia.

 

Poniżej prezentujemy krótki film szkoleniowy w którym przedstawione jest działanie defibrylatora AED Philips HeartStart FRx

 

 

źródło: Meden-Inmed PL

 

 

 

Oczywiście na zakupie urządzenia się nie kończy. Teraz nasze Stowarzyszenie wraz z OSP Cięcina oraz zaprzyjaźnionym ratownikiem z GOPR będzie prowadzić cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przy wykorzystaniu defibrylatora.

 

Najbliższe szkolenie odbędzie się podczas Pikniku Charytatywnego (20.06.2019) na terenie Zagrody Plebańskiej. Szkolenie będzie przeprowadzone przez ratownika GOPR Michała Juraszka.

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu