View Comments

Czuwanie na Zielone Świątki.

 

 

 

 

 

 

8 czerwca w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandyjskiej od godz. 21.00 rozpoczęło się po raz pierwszy w naszej parafii, czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. Najpierw była godzinna adoracja prowadzona przez ks. Grzegorza, a następnie Msza Święta, której przewodniczył ks. Paweł. Piękną oprawę muzyczno-wokalną zarówno na adoracji, jak i Mszy Św. zapewniła schola "starszej młodzieży".

 

czuwanie   

 

czuwanie

 

Ks.Grzegorz zamiast kazania, wygłosił ciekawą i dowcipną konferencję na temat ludzkiej pychy, która prowadzi do upadku, oraz mocy Ducha Św. Mocy, która ze zwykłych rybaków uczyniła przekonujących, odważnych ewangelizatorów, którzy za wierność nauce Chrystusowej oddali swe życie. Mocy która przez wszystkie wieki, do czasów nam współczesnych, przemienia zwykłych, słabych ludzi we wspaniałych żołnierzy Chrystusa, którzy bez wahania oddają swe życie za wiarę, którzy są Mu wierni aż do śmierci i to nierzadko męczeńskiej. Którzy swoim życiem, swoim oddaniem umacniają nas w dźwiganiu naszych małych, lecz jakże często dokuczliwych krzyży.

 

czuwanie

 

Na zakończenie prelekcji ks. Grzegorz powiedział: nie bójcie się przywoływać Ducha Świętego, On bardzo pragnie nam pomóc, lecz sam nic nie może; wzywajmy Go nieustannie i prośmy aby nas marne, słabe stworzenia przemieniał w ludzi zdolnych do miłości i miłosierdzia względem bliźniego, w ludzi mocnych wiarą zdolnych obronić we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie.

 

Ola