View Comments

Parafialne Święto Rodziny.

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 23 czerwca, w ramach Parafialnego Święta Rodziny organizowanego przez  nasz Oddział Akcji Katolickiej, odbył się jak zwykle na placu obok plebanii, XI Piknik Rodzinny.

 

Uroczyste otwarcie zainicjował prowadzący całą imprezę wiceprzewodniczący Rady Powiatu żywieckiego Władysław Skrzyp. Kilka słów i życzenia dobrej zabawy do uczestników skierowali również: patronujący obchodom Święta Rodziny proboszcz - dziekan ks. Stanisław Bogacz, oraz Wójt Gminy Piotr Tyrlik. Później dołączył wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, który przybył wraz z małżonką. W Święcie Rodzin uczestniczyli również: Prezes Oddziału Diecezjalnego Akcji Katolickiej, senator RP Andrzej Kamiński z żoną, oraz członek Zarządu DIAK - Ewa Ciupińska.

 

Od godz. 15.00 zaludniała się zagroda plebańska. Na piknikowej scenie wystąpiła nasza parafialna scholka "Anielskie Nutki", oraz zespół "Mały Haśnik" z Żabnicy, którego członkowie zaprosili do wspólnej zabawy uczestników Pikniku. Oprócz uczty dla ducha, była też i dla ciała;). Pyszne ciasta, kiełbaski, kaszanka i oscypki z grilla, a wszystko dzięki wspaniałym, wiernym sponsorom, którym składamy za hojność serdeczne podziękowania i życzymy: "Szczęść Boże w rodzinie i w pracy".

 

Dzieci miały jak zwykle dodatkowe atrakcje przygotowane przez harcerzy m.in.: tor przeszkód, rzeźbienie z masy solnej, kolorowanie. A w stałym miejscu stała, oblegana jak zwykle, dmuchana zjeżdżalnia.

 

Członkowie Akcji Katolickiej, mimo małej liczebności, dzięki swoim staraniom i ogromnym zaangażowaniu, oraz przy wsparciu sponsorów, wspaniale ugościli parafialne rodziny. Bóg zapłać wszystkim organizatorom.

 

 

Poniżej fotorelacja z pikniku:

 

XI Piknik Rodzinny

Ola