View Comments

Ewangelizacja w Beskidach. Droga Łaski.

 

 

 

Od 6 lipca w każdą wakacyjną sobotę ewangelizatorzy po raz siódmy bedą wchodzić na beskidzkie szczyty!ewangelizacja w beskidach 2018

 

Po raz siódmy do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Droga łaski”, odnoszące się do siedmiu sakramentów.

 

ewangelizacja w beskidach 2018

 

W tym roku podczas spotkań na poszczególnych szczytach, do których w każdą wakacyjną sobotę docierać będą pielgrzymi, duchowni przybliżą kolejne sakramenty święte.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii. Jest to kulminacyjny moment cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej.

 

Miejsca, na których odbywać się będzie ewangelizacja, to kolejno: 6 lipca – Pilsko (1557 m n.p.m.); 13 lipca – Bendoszka Wielka (1144 m n.p.m.); 20 lipca – Klimczok (1117 m n.p.m.); 27 lipca – Soszów Wielki (979 m n.p.m.); 3 sierpnia – Błatnia (917 m n.p.m.); 10 sierpnia – Hala Lipowska (1324 m n.p.m.); 17 sierpnia – Hala Boracza (854 m n.p.m.) i 24 sierpnia – Wielka Racza (1236 m n.p.m.)

 

Koordynatorem przedsięwzięcia jest kustosz rychwałdzkiego sanktuarium maryjnego Pani Ziemi Żywieckiej o. Bogdan Kocańda OFMConv. Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

 

Od sześciu lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

 

źródło: diecezja.bielsko.pl