czwartek, 04, czerwiec 2020

Wspólna akcja Parafii w Cięcinie i Urzędu Gminy Węgierska Górka.

 

 

 

 

 

 

"BĄDŹ WIDOCZNY - CHROŃ ŻYCIE", pod takim hasłem przebiegała akcja przeprowadzona 8 grudnia br. przez Parafię św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie oraz Urząd Gminy w Węgierskiej Górce.

 

lekki_woz

 

 

 

Akcja była skierowana przede wszystkim do osób dorosłych i starszych, gdyż dzieci i młodzież objęta jest podobnymi działaniami w szkołach. Młodzi ludzie są po prostu bardziej widoczni na naszych drogach, ponieważ noszą ubrania i tornistry wyposażone już fabrycznie w odblaski.

 

Tymczasem starsi ludzie noszą ciemne ubrania i nie zdają sobie często sprawę z tego, iż są zupełnie niewidoczni, dla kierowców pojazdów mechanicznych zwłaszcza w jesienne, deszczowe wieczory. Niejednokrotnie taki założony np. na rękawie odblask może uratować życie. A przecież o to chodzi, by szanować życie i zdrowie, bo jest ono darem Boga, o czym przypomina V Przykazanie „Nie zabijaj”.

 

Do akcji włączyły się dzieci ze szkół podstawowych zarówno w Cięcinie, jak i w Węgierskiej Górce przygotowując plakaty mające zachęcić starszych do tego, by byli widoczni i chronili swoje życie. W sumie wpłynęło 70 prac. Wybrano i nagrodzono najlepsze w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-8. Najlepsze można było zobaczyć na wystawie przygotowanej w kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Nasze gminne władze samorządowe ufundowały 1000 odblasków, które młodzież z KSM-u rozdawała po wyjściu z kościoła.

 

Serdecznie podziękowania kieruję do Wójta Piotra Tyrlika i przedstawicieli Żywiec Zdrój S.A . za pomoc i przekazanie odblasków. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w cały proces kształtowania się i realizacji konkursu, a także osobom, które przygotowały wystawę. Słowa uznania kieruję również do dzieci za ich wspaniałe zaangażowanie i piękne prace, oraz młodzieży z KSM-u za sprawną dystrybucję odblasków osobom, którym dedykowaliśmy tę akcję. Wszyscy organizatorzy mają nadzieję, że te wspólne wysiłki przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

 

ks. Paweł 

 

Poniżej kilka zdjęć wykonanych w ramach konkursu.

Badż widoczny chroń życie  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia