piątek, 05, czerwiec 2020

Zagłosuj na Przedszkole w Cięcinie.

 

 

 

 

 

"Problem z głowy” już od 2013 roku prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 2 000 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce.

 

Zakończyliśmy rekrutację do VII edycji programu, w ramach którego trafią do szkół i przedszkoli materiały edukacyjne. Wierzymy, że są one nieocenione przy poprawianiu świadomości rodziców i nauczycieli, z jak dużym problemem walczymy. Na przedszkola i szkoły czekają: scenariusze zajęć, ulotki dla rodziców i plakaty pomocne w walce z nadal istniejącym problemem, jakim jest wszawica wśród dzieci.

 

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”.

 

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu,o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

 

Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od siedmiu lat prowadzi działania edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach w całej Polsce.

 

Alarmujący jest fakt,że wśród 1390 szkół uczestniczących w programie w 2018 roku, w większości placówek wystąpił problem wszawicy! Niezmiennym celem programu jest pomoc pielęgniarkom i higienistkom szkolnym oraz, w tym roku po raz pierwszy, pedagogom przedszkolnym, w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

 

 

 

Film konkursowy Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy” z udziałem przedszkolaków z grupy maluszków z Publicznego Przedszkola w Cięcinie.

 

Zagłosuj na Publicze Przedszkole w Cięcinie.

 

źródlo: problem-z-glowy.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia