wtorek, 21, wrzesień 2021

Mieszkańców Węgierskiej Górki.

 

 

 

 

 

 

Najstarsza dziewczyna szyjąca - Hania 84 lata Cięcina; najmłodsza - Hela 9 lat Górka; Najszybsza - Krysia Cięcina Górna i Grażynka - Żabnica. Najmłodszy darczyńca - Tomek 7 lat z Ciśca, najhojniejszy Andrzej tata Tomka, też z Ciśca. Najwięcej oddanych maseczek - Szpital Żywiec (już tego nawet nie liczę). Najdalsze obdarowane miejsce - Lębork nad morzem (gdzie ratownikiem medycznym jest nasz znajomy strażak, a moja duma i absolwent naszego gimnazjum Kuba)

 

maseczki

 

Zaczęło się 23 marca, kiedy harcerki z Górki w odpowiedzi na apel "Żywieckich Mam", pokroiły cały materiał przeznaczony na zasłony do harcówki i uszyły ponad 500 maseczek. Kiedy materiał się kończył przyszła pomoc z Ciśca. Pan Andrzej Zawada z żoną i dziećmi (znana firma Skarpex) ruszył do działania i zaczął załatwiać gumkę, materiały, płyny do dezynfekcji, przyłbice. Zaangażowali się w zbiórkę serdeczni mieszkańcy gminy, przedsiębiorcy, niektórzy radni, wójt gminy. Do maszyn ruszyły kobietki, które są zawodowymi krawcowymi i te, które nigdy nie miały szpulki w rękach. Od Ujsół po Cięcinę Górną. Szyje nas około 25 osób, w tym przynajmniej jedna kobieta w ciąży (Milówka). Te, które nie potrafią szyć, składają materiał, żeby robota szła sprawniej. Dziewczyny z Ośrodka Promocji pakują i dzielą to sterylnie. Wójt załatwił maszyny do szycia. A Pan Andrzej ciągle dowozi nowe partie materiału, które dzielnie tnie firma "Tomaszek" pani Iwony Motyki (z Ciśca).
Kiedy dołączyła do nas pani Hania z Cięciny i w wieku 84 lat bez okularów ruszyła do walki z wirusem, łzy same pocisnęły się do oczu.
Ile tych maseczek - prawdę mówiąc to nie wiem, każda przekazuje je potrzebującym, znajomym pracownikom służby zdrowia, starszym sąsiadom. Szacuję, że w świat poleciało już około 3000 tysięcy. A Pan Andrzej chciałby 8000. Widząc zapał - nie widzę problemu.

 

Z tego miejsca kieruję nieoficjalną petycję, a może wniosek nieformalny do wójta gminy Piotr Marek Tyrlik oraz Pani Iwona Kopeć Przewodniczącej Rady Gminy, aby kwiaty, które zostaną zasadzone na skwerach tej wiosny, nieoficjalnie zadedykowali tym wszystkim, którzy mają ogromne serca i swoją pracą, pieniędzmi, zaangażowaniem pokazują, że można.
Pani Przewodnicząca! Panie Wójcie! Na odpowiedź czekamy do 14 dni! :)

 

Dziewczyny posyłajcie swoje zdjęcia!
PS. Mężu dziękuję za wsparcie, bez Ciebie ani rusz.
ps 2. Jeśli o kimś zapomniałam to wybaczcie, ale ograniam Was wielkim podziwem i wdzięcznością.

A propos Świąt: Bądźcie zdrowi: Alleluja!

tekst: Ula z Górki

 

Ogromne serca

źródło: WGMedia

Komentarze   

0 #1 Jadwiga Wojciuch 2020-04-08 18:11
Brawo!
Jesteście Panie Harcerki wspaniałe

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia