piątek, 04, grudzień 2020

Można budować kolejny odcinek S1.

 

 

 

 

 

 

 


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdziła projekt wykonawczy drogi ekspresowej S1 (dawniej S69) Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, na odcinku Przybędza - Milówka. Projekt przygotowany został przez konsorcjum spółek Mirbud (lider) oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia i Zrzeszenie Budowlane Interbudmontaż, które wygrały przetarg w formule „projektuj i buduj” na realizację tej drogi.

 

 

 s1_2020

 

Droga ekspresowa S1 na odcinku Przybędza - Milówka tzw. obejście Węgierskiej Górki, połączy zrealizowane już odcinki drogi ekspresowej S1 Żywiec - Przybędza i Milówka - Szare. Odcinek jest krótki, liczy ok. 8,5 km, jednak w jego ramach powstać muszą dwa tunele o długości ok. 830 m pod masywem Barania i 980 m pod masywem Białożyński Groń. Ponadto trzeba wybudować estakady nad dolinami potoków górskich.

W ostatnim czasie na budowie trwały prace przygotowawcze, wykonano niezbędne wycinki drzew oraz wyburzenia. Równolegle trwały również prace projektowe. GDDKiA zatwierdziła projekt, tym samym ekipy wykonawcze mogą przystąpić do prac budowlanych.

 

s1_2020 

 

Zaczniemy od przebudowy instalacji średnich i niskich napięć, jak również przebudowie ulegną kolidujące sieci wodociągowe. Równocześnie będą prowadzone prace związane z przygotowaniem portali tymczasowych, w dalszej kolejności rozpoczną się roboty ziemne. - mówi Wojciech Zachwieja, Zastępca Dyrektora Kontraktu.

 

Obecnie trwa organizacja dojazdów do budowy, w tym do portali, przez które będą wiercone tunele. Właściwe prace górnicze rozpoczną się już we wrześniu. Przed końcem bieżącego roku rozpoczną się również prace budowlane na obiektach mostowych.

 

Zakończenie budowy planowane jest w III kwartale 2023 roku. Wartość prac wynosi 1,38 mld zł brutto.

 

 

s1_2020  

źródło: www.projektinwestor.pl

zdjęcia: Mirbud

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

JARMARK 2020

 
jarmark_2020
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia