View Comments

 Zaprzęg Mikołaja przejechał.

 

 

 

 

 

Od 6 lat Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - Cięcina.eu organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem w naszej parafii. Dotychczas te spotkania zawsze odbywały się w Zagrodzie Plebańskiej przy kościele św. Katarzyny w Cięcinie, jednak w tym roku, z obawy przed pandemią, zdecydowaliśmy się na inną formę wizyty tego znamienitego gościa i dlatego wczoraj ulicami Cięciny i Węgierskiej Górki przejechał zaprzęg Mikołaja, który w asyście aniołków rozdawał każdemu spotkanemu dziecku paczkę lub słodki podarek.

 

W sumie udało się obdarować prawie 300 dzieci, które z radością witały Mikołaja. Zaprzęg przejechał prawie 13km, co chwile zatrzymując się przy oczekujących na niego grupach ludzi. Wiemy, że nie mogliśmy dojechać doi każdego zakątka naszych miejscowości, ale relacja na żywo pomogła wielu znaleźć się we właściwym miejscu i właściwym czasie, aby spotkać Mikołaja i jego pomocników.

 

 

mikołaj_2020

 

Mamy nadzieję, że w tym „niestandardowym” czasie udało nam się sprawić nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom, babciom i dziadkom nieco radości i przypomnieć, że pewne rzeczy na świecie nigdy się nie zmienią, jak na przykład zaangażowanie członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Cięcina.eu :) 

           

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia:

 - Maria i Andrzej Wróbel Manhattan Agroturystyka,

 

 - Harcerze z Hufca ZHP Węgierska Górka (Natalia Hatala, Kinga Wolny i Krzysztof Stec),

 

 - Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce,

 

 - Rymar Kominki Żywiec,

 

 - Przedszkole Niepubliczne AKUKU,

 

           

Do zobaczenia za rok!!!

 
 

Spotkanie z Mikołajem

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu