poniedziałek, 12, kwiecień 2021

Kopia Całunu Turyńskiego w skali 1 do 1. Przyjdź i zobacz

 

 

 

 

 

Parafia w Cięcinie zaprasza na ekspozycję kopii Całunu Turyńskiego oraz poświęconą temu tematowi wystawę.

Znajduje się ona w kościele Przemienienia Pańskiego, w lewej nawie kościoła obok ołtarza Miłosierdzia Bożego. Do nabycia jest również pamiątkowy katalog - cegiełka na rzecz wystawy.

 

thermocar

 

Kopii Całunu towarzyszy tematyczna wystawa przygotowana na ośmiu tablicach. Na wystawie, oprócz fotografii i wypowiedzi naukowców , wykorzystano także opisy Męki Pańskiej słynnej mistyczki s. Emmerich. Zdjęcia i teksty z wystawy zostały zamieszczone w specjalnym wydawnictwie "Całun Turyński. Męka Chrystusa". Przygotowany w ten sposób katalog jest cegiełką na rzecz wystawy. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary.

 

thermocar

 

Jednocześnie pragniemy podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Węgierskiej Górce za wsparcie finansowe, bez którego nie byłoby możliwe to przedsięwzięcie. Dziękujemy także wszystkim osobom, które pomogły przygotować wystawę i poświęciły swój czas i pracę dla tego projektu. Gorąco zachęcamy do obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego oraz wystawy.

 

thermocar 

thermocar

 

Całun to lniane prześcieradło o splocie jodełkowym, mierzące 436cm długości i 110cm szerokości wraz z biegnącym wzdłuż paskiem o szerokości 8cm. Po jednej stronie płótna widzimy odbity spodni i wierzchni wizerunek człowieka zmarłego śmiercią krzyżową. Stara tradycja utożsamia ten Całun jako idealnie zgodny z opisem Męki, Ukrzyżowania i Śmierci Jezusa - z płótnem o którym mówią Ewangelie.

 

thermocar

 

źródło: Wśród Nas

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia