wtorek, 21, wrzesień 2021

  Samorządowcy czytają dzieciom.

 

 

 

 

 

 

17 czerwca przy biblioteczce plenerowej w Cięcinie odbyła się akcja pod nazwą „Samorządowcy czytają dzieciom”. Wydarzenie skierowane było do dzieci i angażowało samorządowców z gminy Węgierska Górka. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć w plenerze inscenizację pt. „W książkowej krainie”, która przypominała dzieciom bohaterów niektórych utworów literackich.  Pojawił się krasnal Hałabała (Marian Kurowski), wróbelek Elemelek (Magdalena Ganczarska), Pinokio (Katarzyna Piela), Kaczka Dziwaczka (Sabina Tomiczek), Miś Uszatek (Beata Biegun) oraz Zajączek Szarek (Bogusław Kubaszek).

 

 

 

czytanie_2021

 

 

Dzieci otrzymały słodki poczęstunek z rąk baśniowych postaci oraz magnetyczne zakładki do książek. Na zakończenie, wszyscy bawili się przy muzyce i wesołych piosenkach. Dziękujemy za zaangażowanie naszym samorządowcom, dyrekcji szkoły podstawowej nr 1 w Cięcinie oraz wychowawcom.

 

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Uwolnij książki, dziel się z innymi - plenerowe biblioteki”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Samorządowcy czytają dzieciom

 

 

źródło: OPG

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia