czwartek, 02, luty 2023

Bawiliśmy się i pomagaliśmy tym razem dla Mikołaja z Gilowic.

 

 

 

 

 

Po raz trzeci zorganizowaliśmy bieg i piknik charytatywny na terenie Zagrody Plebańskiej w Cięcinie. W 2018r. biegliśmy dla Przemka świętując jednocześnie 10–lecie powstania portalu. Drugi bieg odbył się w 2019 i wtedy biegliśmy dla Mai. Tym razem zdecydowaliśmy, że pobiegniemy dla Mikołaja Bąka z Gilowic, który dzielnie z nami był i pomagał losować nagrody dla uczestników biegu.

 

biegniemy_dla_mikolaja

 

Na bieg zapisało się 56 zawodników, a do mety dobiegło 54 – w tym jedno stworzenie o imieniu Coli, czyli piesek rasy Border Coli. Jak to mówią wszystkie ręce na pokład. W tym przypadku także wszystkie łapki:)

Profesjonalną rozgrzewkę dla biegaczy poprowadziła Justyna Dyrlaga z Centrum Treningowego MOBILITY.

 

Wyniki z biegu dostępne są na stronie BGTime Sport. Firma, która już po raz trzeci wspiera nasze biegi poprzez profesjonalne mierzenie czasu. Wielkie dzięki Bartek za pomoc i wsparcie.

Najstarszy zawodnik to rocznik 1962, a najmłodsza zawodniczka była z rocznika 2014. Jak widać każdy kto tylko chciał mógł pomóc od seniora do juniora.

 

biegniemy_dla_mikolaja

 

Pierwsze trzy miejsca w kategorii „Kobiety” zajęły Dyrlaga Justyna, Elżbieta Juraszek i Magdalena Gaber. W kategorii „Mężczyźni” na podium stanęli Stanisław Piela, Marcin Mieszczak, Przemysław Gibiec. 

 

biegniemy_dla_mikolaja 

 

biegniemy_dla_mikolaja

 

Bieg wsparły i za to im bardzo dziękujemy następujące osoby i firmy:

 

BGTime Sport – Bartek Golec

 

Czech & Czech Dorota i Dominik Czech

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cięcinie Marek Duraj

 

Centrum Treningowe MOBILITY – Justyna Dyrlaga

 

Żywiec Zdrój Magdalena Konowrocka

 

OSP Cięcina Tomasz Figura i pozostali druhowie

 

Bieg Gum Bartek Biegun

 

Hotel Zacisze

 

Poza biegiem przygotowaliśmy wiele atrakcji dla osób, które kibicowały biegaczom lub przyszły spędzić niedzielne popołudnie na Zagrodzie. Piknik uświetniły występy naszej zaprzyjaźnionej Szkoły Tańca  "Swing” z Żywca. Pani Jola i Pani Ania ze swoimi uczennicami poderwały do tańca publiczność, a Pani Paulina z Żywieckiej Szkoły Karate Kiokushin i jej podopieczni swoim występem wprowadzili nas w tajniki sztuk walki. Dziękujemy, że byliście z nami.

 

Dzieci mogły zabawić się na zjeżdżalniach, postrzelać z łuku, pojeździć na koniach, spróbować swoich sił na ściance GOPR-u. Starsi mogli dzieci wspierać, spróbować naszych specjałów kulinarnych, porozmawiać i opalać się w pięknym jesiennym słońcu. Wielkie obawy nam towarzyszyły czy termin jest odpowiedni, ale jak nie spróbujesz i nie zaryzykujesz to nigdy się nie przekonasz.

 

Podczas pikniku przeprowadziliśmy szkolenie z obsługi AED czyli defibrylatora. Dla przypomnienia w Cięcinie do dyspozycji mamy dwa. Jeden znajduje się na remizie OSP w Cięcinie, a drugi w zakrystii w kościele Przemienienia Pańskiego. Szkolenie przeprowadził jeden z członków naszego stowarzyszenia i GOPR-owiec Michał Juraszek.

 

biegniemy_dla_mikolaja

 

Dziękujemy również firmom i osobom, które wsparły nasz piknik i zabawę:

 

GOPR Michał Juraszek wraz z kolegami

 

Stajnia w Górach Aneta Łajczak

 

PSS Węgierska Górka Ania Krajewska

 

GS Cięcina

 

ZPM Wolny Bogusława Wolna

 

OPG Węgierska Górka Dominika Matuszewska z współpracownicami

 

SunFuture Energy

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Cięciny

 

Przedszkole Akuku 

 

Szkoła tańca Swing z Żywca

 

Żywiecki Klub Karate Kyokushin

 

Celem tej imprezy było zebranie środków finansowych i przeznaczenie ich na operację dla czteroletniego Mikołaja Bąka z Gilowic. Podczas tej imprezy udało nam się zebrać 11.000 zł, które przekazaliśmy na konto fundacji Siepomaga. Zachęcamy do wsparcia Mikołaja klikając na poniższy link:

https://www.siepomaga.pl/mikolaj-bak

 

Tak to wszystko wyglądało w jesienną słoneczną niedzielę.

 

T.Biegun

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaryzykowali i wystartowali w III Biegu Charytatywnym organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Pomaganie jest fajne. Już teraz zapraszamy na kolejne nasze imprezy i działania. 

 

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

III Bieg i Piknik Charytatywny

K.Wolny

 

fiddler

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu

 

biegniemy_dla_mikolaja

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo

Radio Cięcina

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia