niedziela, 10, grudzień 2023

Dożynki parafialne 2023r.

 

 

 

 

 

Dzisiaj w kościele p.w. św. Katarzyny w Cięcinie odbyły się parafialne dożynki. Od czterech lat dziękczynna msza za urodzaje odbywa się w zabytkowej świątyni, a poprzedzona jest barwnymi korowodami. Barwne zaprzęgi konne i maszyny rolnicze wyruszyły o godz. 10.00 z Cięciny Górnej i spod Urzędu Gminy w Węgierskiej Górce, aby razem od kościoła Przemienienia Pańskiego zajechać na Zagrodę Plebańską i pod kościół św. Katarzyny.

 

 

dozynki_2023

 

Tam o godz. 11.00 miała miejsce uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Bogusław Szwanda, a okolicznościową homilię o wielkim dzisiejszym wydarzeniu – beatyfikacji rodziny Ulmów, które miało miejsce na Podkarpaciu wygłosił ks. Proboszcz Henryk Zątek.  

 

dozynki_2023

 

dozynki_2023

 

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Cięciny i z  Węgierskiej Górki, pszczelarze oraz rolnicy złożyli przy ołtarzu swoje dziękczynne dary. Po mszy św. każdy z uczestniczących w niej został poczęstowany poświęconym chlebem, a później wszyscy parafianie zostali zaproszeni do Zagrody Plebańskiej na piknik dożynkowy. Poczęstunek na Zagrodzie był pyszny, a muzyka kapeli Rajwach umilała czas.

 

 
 

 


fiddler

 

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia