niedziela, 10, grudzień 2023

XXV Zlot Turystyczno – Ekologiczny „Czyste Góry 2023.

 

 

 

 

 

W ostatnią sobotę września przy niesprzyjających warunkach pogodowych w Cięcinie odbył się XXV Zlot Turystyczno – Ekologiczny „Czyste Góry 2023”.  Na beskidzkie szlaki wyruszyło prawie 600 uczestników, aby wspólnie spędzić czas, zwiększyć wiedzę o ekologii i kolejny raz zebrać śmieci ze szlaków okalających naszą miejscowość.

 

 

czyste_gory

 

Celami Zlotu było porządkowanie szlaków turystycznych, promowanie turystyki kwalifikowanej przez rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do poznawania piękna krajobrazu „Małej Ojczyzny”, udział w akcji „Sprzątanie Świata 2023“ – pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi” oraz poznawanie się i zawiązywanie przyjaźni między uczestnikami Zlotu, zainteresowanymi ochroną środowiska i krajoznawstwem oraz uprawianiem pieszej turystyki górskiej.

 

czyste_gory 

 

czyste_gory

 

Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu. Impreza została wsparta finansowo przez: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego, Firmę Żywiec Zdrój S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Trasy rajdu prowadziły z różnych miejsc: Węgierskiej Górki, Żabnicy, Brzuśnika, a meta i impreza podsumowująca wydarzenie odbyła się w Szkole Podstawowej nr2 im. Św. Franciszka z Asyżu.

 

czyste_gory

 

Zastanawiające jest to, że w Cięcinie odbyła się kolejna impreza mająca na celu zbiórkę śmieci, gdzie uczestnicy w tak krótkim czasie uzbierali „górę” śmieci. Czy te śmieci musiały się tam znaleźć?    

 

 

  fiddler

 

źródło: SP 2 w Cięcinie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia