View Comments

Podsumowanie II biegu charytatywnego z Cięcina.eu.

 

 

 

 

 

Popołudnie w Boże Ciało dla wielu osób upłynęło na sportowo. Ponad sto osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i przybyło do Zagrody Plebańskiej, aby uczestniczyć w biegu charytatywnym. W tym roku nasz bieg był dedykowany dla Mai. Pod likniem Maja – Baja re-akcja znajdziecie więcej informacji o Mai oraz jej rodzinie, która chce jej bardzo pomóc.

 

Na listę startową wpisało się 137 osób. I tutaj bardzo chcemy Wam podziękować za to, że nasza inicjatywa spotkała się z tak bardzo pozytywnym odbiorem. Na mecie stawiło się 119 osób, do mety dotarli wszyscy, w tym trzy osoby zakończyły zawody rekreacyjnie:)

 

Dystans wynosił 5,2 km i prowadził w całości po równym terenie bez wzniesień. Kategorie były dwie OPEN, mężczyźni i kobiety. Cieszy nas fakt, że w biegu wzięło udział bardzo dużo osób spoza naszej miejscowości, a nawet gminy.

 

piknik

 

Przed rozpoczęciem biegu rozgrzewkę poprowadziła Justyna Dyrlaga, która niejako wyrwana z tłumu wraz ze swoją drużyną z Justfeelfit Team przygotowała zawodników profesjonalnie i dzięki temu wszyscy dotarli do mety bez kontuzji i na własnych nogach. Dzięki Justyna, w przyszłym roku zadzwonię przynajmniej dzień wcześniej:), bezpośrednio.

 

W kategorii MĘŻCZYŹNI udział wzięło 82 zawodników. Pierwsze miejsce zdobył znany już w Polsce z licznych zawodów mieszkaniec Węgierskiej Górki – Marcin Dyrlaga, który ukończył bieg z czasem 17:48,8. Drugie miejsce zajął Stanisław Piela z Cięciny z czasem 18:30,5, a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Golec z Żabnicy uzyskują czas 20:31,1.

 

Tutaj chciałbym skorzystać z okazji i bardzo podziękować Bartkowi za obsługę biegu. Jego firma BGTime Sport – elektroniczny pomiar czasu w ramach wsparcia naszej inicjatywy profesjonalnie obsłużyła nasz bieg, dzięki czemu pomiar czasu był na wysokim poziomie. Dzięki Bartek i gratuluję zdobycia trzeciego miejsca.

 

W kategorii KOBIETY udział wzięło 55 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Bogusława Kupczak z Brzuśnika uzyskując czas 23:08,7. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Ficoń-Wejchening z Cięciny uzyskując czas 24:32,7, a trzecim miejsce z czasem 25:37,4 Sołtysek Barbara z Ciśca. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

 

piknik

 

Pełna lista uczestników i uzyskanych czasów znajduje się pod linkiem:

BgTime Sport – Elektroniczny pomiar czasu: Biegniemy dla Mai

 

Każdy z zawodników otrzymał na mecie pamiątkowy medal, który na awersie miała logo biegu, a na rewersie logo z zawodów rowerowych dla najmłodszych. Zawody te odbyły się vis a vi zagrody plebańskiej w tzw. sadzie. W zawodach rowerowych udział wzięło 52 dzieci, które również wsparły naszą inicjatywę i ich wpisowe było małą cegiełką w kwocie, którą przekazaliśmy dla Mai (czyt. więcej).

 

Zwycięzcy obu kategorii otrzymali specjalne medale z szlachetniejszego niż drewno materiału oraz otrzymali vouchery do wykorzystanie w sklepie we-active, który również wsparł nasz bieg. Za pierwsze miejsce nagroda wynosiła 200zł., za drugie 150zł, a za trzecie 100zł.

 

Dodatkowo wśród uczestników biegu Maja wylosowała dwa vouchery na strzelnicę, które zostały ufundowane przez strzelnicę Gun Club z Bielska - Białej. Dodatkowo Maja wylosowała jeszcze trzy vouchery na basen, które ufundował hotel Zacisze z Cisca.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów oraz tym, którzy wsparli naszą inicjatywę zapisując się na bieg. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w zawodach rowerowych. Dzieci poza rywalizacją na torze mogły również wesprzeć swoją rówieśniczkę. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz bieg i piknik.

 

piknik

 

Dzięki Wam, nasze Stowarzyszenie mogło poprzez zabawę, promocję sportu oraz naszej miejscowości pomóc Mai. Dla nas najważniejsze jest to, że nasze działanie oraz pomysły są przez Was przyjmowane pozytywnie.

 

Na koniec wielkie podziękowania za zabezpieczenie biegu. Trasa została zabezpieczona przez strażaków z OSP Cięcina i kolegów ze Stowarzyszenia Rysianka Team.

 

Poniżej fotorelacja z biegu:

Biegniemy dla Mai

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu