sobota, 16, grudzień 2017

O Puchar Prezydenta.

     

W miniony weekend zawodnicy UKS-u Masyw Ciecina wystartowali w wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Na starcie pojawiło się ponad dwustu zawodników z całej Polski, a wśród nich trzech reprezentantów z Cieciny: Jakub Ficoń, Dominik Caputa oraz Tomasz Glac.


W Zielonej Górze bez punktów


Za nami już trzy kwalifikacje do lipcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Do tej pory Juniorzy Młodsi rywalizowali w Białymstoku i Tarnogórze. Trzecia, z sześciu planowanych kwalifikacji, odbyła się w Zielonej Górze. Do walki o punkty stanęło ponad siedemdziesięciu Juniorów Młodszych. Po raz drugi o punkty walczył Tomek Glac, niestety tym razem Zielona Góra nie okazała się szczęśliwa. Mimo pomyślnego losowania i miejsca w pierwszej linii, w dalszej części wyścigu Tomek stracił miejsce w czołówce i nie zdołał wywalczyć kolejnych punktów. Dobra i konsekwentna jazda w trakcie wyścigu nie pozwoliła na odrobienie strat z pierwszego okrążenia i ostatecznie zmagania w Zielonej Górze Tomek zakończył na 39. miejscu.

 

Start treningowy

 

Z zupełnie innym nastawieniem do startu podeszli Dominik i Kuba. Dla nich był to przede wszystkim start treningowy, bowiem w tym sezonie ich głównym celem jest klasyfikacja końcowa Skandia Maratonu. Mimo to zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina pokazali się z dobrej strony, co odzwierciedlają osiągnięte rezultaty. Kuba Ficoń sklasyfikowany został na wysokim siódmym miejscu, natomiast Dominik zakończył rywalizację na miejscu dwudziestym.

 

Kolejne emocje czekają zawodników z Cięciny już w najbliższy weekend, 16 maja w Krakowie, gdzie będą walczyć o punkty w klasyfikacji Skandia Maratonu Lang Team.

 

 Zawody w Zielonej Górze

 

Izabela Dyrlaga

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia