sobota, 16, grudzień 2017

UKS Masyw na półncy Polski.

     

Po kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina udali się aż do Gdańska. Ponad 600 km i około 8 godzin w jedną stronę– tyle w samochodzie spędzili kolarze z Cięciny, a to wszystko po to aby wsiąść na rower i przejechać na rowerze kilkadziesiąt kilometrów.


W Gdańsku ekipa z Cięciny zameldowała się w pełnym składzie. Do treningów i startów po chorobie wrócił już zarówno Kuba jak i Rafał. Mimo iż ich dyspozycja po powrocie nie jest jeszcze na najwyższym pułapie to i tak ich występ można zaliczyć do tych udanych.


Maraton w Gdańsku? A jednak!


Wydawać by się mogło, że Gdańsk nie jest najlepszym miejscem do organizacji maratonów MTB. Nic jednak mylnego. Organizatorzy przygotowali trasę interwałową, z szybkimi i technicznymi zjazdami. Trasa maratonu prowadziła w całości po „Trójmiejskim Parku Krajobrazowym", drogami i ścieżkami poprzez lasy bukowo-sosnowe i morenowe pagórki. „Trudna technicznie, z dużą liczbą zjazdów i podjazdów, miejscami niebezpiecznych. Pod względem trudności i specyfiki to typowa trasa MTB" – ocenił przed startem trasę czwartej tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team jeden z organizatorów.


Dodatkowym utrudnieniem był wszechobecny piasek i pył, który w połączeniu z wysoką temperaturą skutecznie przeszkadzał zawodnikom w rywalizacji na trasie gdańskiej edycji.

 

Kilka słów o wynikach


Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem UKS-u Masyw Cięcina w Gdańsku był Jakub Ficoń. Powracający po chorobie Kuba na dystansie Medio, w kategorii M – 1 zajął wysokie piąte miejsce. W klasyfikacji „Open" był 115.


O pięć miejsc niżej, w tej samej kategorii, tyle że na dystansie Mini zakończył rywalizację Tomek Glac. Dominik Caputa był 16, a Rafał Loranc po pomyłce na trasie dotarł do mety jako 18. W Klasyfikacji „Open" Tomek, Dominik i Rafał zajęli odpowiednio miejsce 50, 79 i 101.


Dziękujemy!


Wyjazd do Gdańska nie odbyłby się gdyby nie sponsorzy. W imieniu zawodników i władz klubu chciałabym podziękować wszystkim sympatykom kolarstwa górskiego, którzy choćby w najmniejszym stopniu wsparli UKS Masyw Cięcina.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do:

 

Wójta Gminy Węgierska Górka – Pana Piotra Tyrlika
oraz firm: Auto Expres – Piotr Kania
Bank Spółdzielczy Węgierska Górka – Juraszek Tadeusz
Beskid Ekosystem
Karczma pod niedźwiedziem – Jurasz Tadeusz
Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka,
Pentair Water – Marzena Spyra
Wodpol – Adam Marszałek

Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race

 

Zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina nie zwalniają tempa. Już za tydzień (20.06) czeka ich kolejny start XC. Kolejne zawody typu XC oznaczają ponowną możliwość walki o punkty kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Czy po dwóch startach bez zdobyczy punktowych Tomkowi lub Rafałowi uda się wywalczyć punkty? Trzymamy kciuki!

 

Pozdrowienia ze slonecznego Gdanska 

 

Izabela Dyrlaga

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia