View Comments

Po długiej przerwie.

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej wakacjami oraz tegorocznym wyścigiem Tour de Pologne zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina powrócili na trasę Skandia Maraton Lang Team. Szósta edycja Skandii odbyła się w Dąbrowie Górniczej.


Przedostatnia edycja


Trasa sobotniego maratonu była bardzo szybka i niezbyt wymagająca technicznie. Największą przeszkodę stanowiło błoto powstałe po piątkowych opadach oraz wiatr wiejący głównie w okolicach zbiorników wodnych Pogoria. Mimo wcześniejszych opadów deszczu w sobotę pogoda do ścigania była wymarzona. Zawodnicy z dystansu MINI do pokonania mieli, podobnie jak w latach ubiegłych, 39 km, a zawodnicy na dystansie MEDIO przejechać musieli 68 km. W przedostatniej edycji Skandia Maraton Lang Team udział wzięło ponad 900 zawodników z całej Polski.

 

Kuba i Tomek na piątkę


Trzech zawodników UKS-u Masyw Cięcina w Dąbrowie Górniczej sklasyfikowanych zostało w najlepszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. Najwyższe miejsce zajęli Tomek Glac oraz Jakub Ficoń, którzy uplasowali się na miejscu 5 w kategorii M-1. Kuba na dystansie Medio, natomiast Tomek na dystansie Mini. Dziesiąte miejsce w tej samej kategorii wiekowej, tyle, że na dystansie Mini zajął Dominik Caputa, a Rafał Loranc był 13.

 

Wszyscy zawodnicy z Cięciny znaleźli się wśród 100 najlepszych zawodników na danym dystansie. Najwyżej na liście wyników znalazł się Tomek, który do mety dotarł, jako 28 zawodnik tego dnia. Na początku szóstej dziesiątki znalazł się Dominik (52) a dwadzieścia pozycji niżej uplasował się Rafał (72). Kuba, który na trasie Medio po raz kolejny zmagał się ze skurczami, do mety dotarł ostatecznie, jako 74 zawodnik dystansu Medio.

 

Ostatnia prosta przed Kwidzynem


Sezon nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Ostatnia edycja tegorocznej Skandii odbędzie się już za dwa tygodnie (3.10) w Kwidzynie. Podobnie jak w poprzednim sezonie zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina mają spore szanse na miejsce w czołówce.


Przed ostatnimi zawodami miejsce na najniższym stopniu podium w kategorii M-1 zajmują Tomek(MINI) i Kuba(MEDIO), natomiast Dominik i Rafał zajmują odpowiednio 7 i 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Skandii.


Wszystkie wątpliwości wyjaśnią się już za dwa tygodnie na trasie ostatniej edycji Skandia Maraton Lang Team. Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja, bowiem różnice pomiędzy zawodnikami są naprawdę niewielkie. Nam nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki za zawodników z Cięciny.

 

Skandia powraca

 

Izabela Dyrlaga