czwartek, 19, lipiec 2018

Szczęśliwa seria.

 

 

 

W minioną sobotę (27 maja) zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina brali udział w trzeciej już tegorocznej edycji Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowy. Po raz kolejny, zawodnicy z Cięciny zakończyli je w czołówce.

Po zimnej Warszawie, deszczowym Krakowie, w Gdańsku w końcu zaświeciło Słońce. Uczestnicy do pokonania mieli 33 km (dystans Mini) oraz 64 km (dystans Medio). Gdańska edycja przyciągnęła również więcej amatorów dwóch kółek niż Kraków. Być może wpływ na to miała pogoda, a być może akurat takie ułożenie kalendarza. Zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina w Gdańsku zameldowali się w komplecie. Na północ, wyjechali już w piątek, aby w sobotę móc skupić się tylko na rywalizacji.

 

plakat 3 maj plakat 3 maj

Najlepiej w Gdański poradził sobie Rafał Loranc, który kolejny raz stanął na podium. Tym razem na jego najniższym stopniu. Trzecie miejsce Rafała w Gdańsku to trzecie tegoroczne podium w trzech startach. W klasyfikacji OPEN (wszystkich startujących zawodników na dystansie Medio) Rafał był 36. Dobra forma Rafała w ostatnich startach zaowocowała również wysokim miejscem w klasyfikacji generalnej. Po dwóch startach (Warszawa i Kraków) zawodnik z Cięciny zajmował 2 lokatę w kategorii M-1, z przewagą ponad 100 pkt. nad trzecim zawodnikiem.

 

plakat 3 majplakat 3 maj

Ponownie o włos od podium sklasyfikowany został Tomek Glac. Zawodnik startujący na dystansie Mini dotarł do mety jako 57 i 4 w swojej kategorii wiekowej. Do podium (2 i 3 zawodnik uzyskali taki sam czas) Tomek stracił nieco ponad minutę. Po dwóch startach, w klasyfikacji generalnej Tomek, podobnie jak Rafał, zajmuje drugą lokatę w kategorii M-1 na dystansie Mini. Strata do lidera nie jest duża (ok. 13 punktów), a przewaga nad trzecim zawodnikiem wynosi ponad 50 punktów.

 

plakat 3 majplakat 3 maj

Wprost z trwających jeszcze egzaminów maturalnych do Gdańska udali się Dominik Caputa i Jakub Ficoń. Obaj zawodnicy zmagania zakończyli w 3 dziesiątce kategorii M-2 (do lat 30) zajęli odpowiednio 27 i 34 pozycję. W klasyfikacji generalnej zajmują 36 i 37 pozycję. Trzeba jednak zauważyć, że obaj zawodnicy nie wystartowali podczas inauguracyjnej edycji w Warszawie.

Kolejna edycja zawodów organizowanych przez Czesława Langa odbędzie się 1 lipca, również na północy Polski. Zawodnicy ustawią się na linii startu w Krokowej. Powodzenia!

 

plakat 3 maj

Iza Dyrlaga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia