czwartek, 23, maj 2019

Wieści z Dąbrowy Górniczej.

 

 

 

 

 

 

Tegoroczny sezon dużymi krokami zbliża się do końca. Przed zawodnikami jeszcze tylko jeden start. W miniony weekend zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina wystartowali na przedostatnim tegorocznym maratonie.

 

 

Blisko 700 zawodników w tym roku rywalizowało na trasie maratonu w Dąbrowie Górniczej. Wśród amatorów kolarstwa znalazła się czwórka zawodników z Cięciny. Tradycyjnie już drużyna UKS-u Masyw Cięcina stanęła na starcie w składzie: Rafał Loranc, Tomasz Glac, Dominik Caputa oraz Jakub Ficoń. W sobotę kolarze zmagali się z trasą identyczną jak dwa lata temu.

 

 

 

Po wcześniejszych opadach deszczu trasa była bardzo błotnista. Zawodnicy docierali do mety bardzo ubłoceni, ale i zadowoleni. Każdy w Dąbrowie Górniczej mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło szybkich, asfaltowych odcinków oraz błotnistych odcinków w terenie.

 

 

Kolejny raz na podium rywalizację w Vienna Life Maratony Rowerowe Lang Team zakończył Rafał Loranc. Po ponad dwóch godzinach zmagań z dystansem MEDIO (64 km) Rafał dotarł na metę jako drugi zawodnik kategorii M-1 oraz 26 zawodnik biorąc pod uwagę wszystkich startujących na tym dystansie. Po pięciu startach Rafał jest liderem klasyfikacji generalnej z przewagą ponad 200 punktów nad kolejnym zawodnikiem. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi już za nieco ponad tydzień w Kwidzynie.

 

 

Pozostali zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina tradycyjnie wystartowali na dystansie MINI (36 km). Po godzinie i 17 minutach na metę dotarł Tomek Glac. Uzyskany czas pozwolił Tomkowi zająć 9 miejsce w kategorii M-1 oraz 36 miejsce OPEN. 3 minuty po Tomku na metę dotarł Dominik Caputa, który rywalizację zakończył na 69 miejscu OPEn oraz 17 w kategorii M-2. Trzeci zawodnik z Cięciny – Jakub Ficoń – linię mety przejechał jako 20 zawodnik kategorii M-2 oraz 83 OPEN.

 

 

Przed zawodami w Kwidzynie Tomek również jest liderem klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. W tym przypadku przewaga nie jest jednak tak wyraźna. Drugi zawodnik w tej kategorii do Tomka traci 0,94 punktu. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

 

 

W piątek (29.09) zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina ostatni raz udadzą się na północ Polski, aby powalczyć w maratonie kończącym tegoroczny sezon kolarski. Powodzenia!

 

Iza Dyrlaga

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia