czwartek, 23, maj 2019

Podwójne podium na zakończenie sezonu.

 

 

 

 

 

 

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina w miniony weekend zakończyli kolejny sezon na trasach maratonów rowerowych.

Rywalizacja w promieniach Słońca

 

Tradycyjnie już finałowa edycja maratonów organizowanych przez Lang Team gościła w Kwidzynie. Na starcie stanęło kilkuset zawodników i zawodniczek w różnym wieku, którzy na finałową edycję zjechali się z całej Polski. Wśród nich znalazło się dwóch kolarzy reprezentujących UKS Masyw Cięcina – Rafał Loranc oraz Tomasz Glac.

Pogoda w sobotę sprzyjała sportowej rywalizacji. Zupełnie inaczej niż na większości tegorocznych maratonów, kiedy to zawodnicy musieli ścigać się w deszczu. Trasa przygotowana przez organizatorów była szybka, z kilkoma wymagającymi fragmentami.

Rywalizację etapową na drugim miejscu w kategorii M-1 na dystansie MEDIO(64 km) zakończył Rafał Loranc. Zawodnik cięcińskiego klubu do mety dotarł jako 24 zawodnik OPEN. Na przejechanie całego dystansu potrzebował dwóch godzin i 40 minut. Jako 67 zawodnik dystansu MINI(42 km), z czasem 1:52:13, do mety dotarł Tomek Glac, co w końcowym rezultacie pozwoliło mu zająć siódme miejsce w kategorii M-1.

 

Klasyfikacja generalna - Ostateczne rozstrzygnięcie

 

W Kwidzynie wyłoniono również zwycięzców w klasyfikacji generalnej całego cyklu Vienna Life Maratonów Rowerowych. Do końcowego rankingu wzięto pod uwagę pięć najlepszych startów z sześciu możliwych. Obaj zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina startujący w Kwidzynie (Tomek oraz Rafał) zakończyli rywalizację na drugim miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Kuba Ficoń oraz Dominik Caputa, którzy wystartowali w czterech tegorocznych edycjach, ostatecznie sklasyfikowani zostali na odpowiednio czternastym i trzynastym miejscu w kategorii M-2.

 

Kolejny sezon startów w zawodach kolarskich zawodnicy UKS-u Masyw Cięcina zakończyli na podium. Sezon 2017 obfitował w sukcesy, emocje i sportową rywalizację. Sezon 2017 był również ostatnim sezonem w historii klubu. Zawodnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów i dziękujemy za całe zaangażowanie włożone zarówno w treningi jak i starty w zawodach.

 

Podwójne podium na zakończenie sezonu

Iza Dyrlaga

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia