piątek, 17, sierpień 2018
W najbliższą sobotę w Cięcinie Górnej odbędzie się VI Bieg na Jedną Milę.

Trzystoma metrami przewyższenia charakteryzuje się trasa Biegu na Jedną Milę, który rozegrany zostanie w Cięcinie Górnej już 19 czerwca. Zawody, w których udział wziąć mogą zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli, przygotowuje Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Sołtys i Rada Sołecka w Cięcinie oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka.

Bieg na Jedną Milę polega na pokonaniu trasy o długości 1,6 km czyli w przybliżeniu jednej mili. Rozegrany zostanie już po raz szósty, bo jest doskonałą formą promocji aktywnego wypoczynku, biegów górskich „dla każdego” oraz sposobem na pokazanie okolic gminy jako atrakcyjnych turystycznie. Przy organizacji biegu pomocni są także sponsorzy, którzy dzięki temu są również promowani.

Start ulokowany będzie w Cięcinie Górnej na polu biwakowym, meta biegu ustawiona zostanie w Cięcinie na Ficońce. Przewidzianych jest kilka kategorii dzielących dzieci, młodzież i dorosłych kobiety i mężczyzn na poszczególne grupy wiekowe. Specjalna kategorię utworzono też dla biegnących w zawodach rodzin. Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane będą w dniu zawodów (między godz. 9 a 10.30), należy pamiętać o wcześniejszym wypełnieniu karty zgłoszeniowej (w biurze zawodów lub wcześniej do pobrania poniżej - załączniki lub ze strony www.wegierska-gorka.opg.pl). 

Zgodnie z regulaminem zabronione jest używanie w trakcie biegu kijów trekkingowych. Na trasie biegu należy przestrzegać m.in. przepisów o ruchu drogowym. Start zawodów zaplanowano na godz. 11. Po biegu na wszystkich uczestników czekać będą poczęstunek oraz kapela góralska.
Nagrodami dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych będą puchary i statuetki, będą tez nagrody rzeczowe i dyplomy. Wybrani tez zostaną i nagrodzeni najmłodszy i najstarszy zawodnik oraz najszybszy biegacz z terenu gminy Węgierska Górka. Zakończenie przewidziano na godz. 13.30 w pensjonacie Abrahamów państwa Radeckich w Cięcinie (Ficońka).

Załączniki:
Regulamin Biegu na Jedną Milę 2010
Zgłoszenie - osoba dorosła
Zgłoszenie - dzieci i młodzierz
Plakat zawodów

Zobacz także:
Fotorelacja z V edycji 2009
bieg_na_jedna_mile_20062009
Fotorelacja z IV edycji 2008
Bieg-na-jedna-mile-a_1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia