czwartek, 01, październik 2020

Historyczny, pierwszy mecz żeńskiej drużyny siatkarskiej UKS Halniaczek Cięcina.

W dniu 25 września swój pierwszy mecz w historii klubu rozegrały dziewczęta w kategorii młodziczki w ramach I etapu rozgrywek o mistrzostwo województwa śląskiego. Nasze zawodniczki rywalizują z klubami na terenie województwa  w formie rozgrywek w grupach.
W I etapie dziewczynki z Halniaczka grają z BKS Aluprof Bielsko - Biała oraz z UKS Olimp Szczyrk. Pierwszy turniej nie przyniósł niespodzianek BKS wygrał oba mecze i lideruje w grupie. Nasze zawodniczki nawiązały walkę z UKS Olimp Szczyrk w drugim secie i po emocjonującej walce przegrały te partię do 22 punktów.

Wyniki I turnieju: (miejsce COS Szczyrk)

1. UKS Olimp Szczyrk – BKS Aluprof Bielsko - Biała 0:2
2. BKS Aluprof Bielsko - Biała – UKS Halniaczek Cięcina 2:0
3. UKS Olimp Szczyrk -  UKS Halniaczek Cięcina 2:0

Sekcja piłki siatkowej dziewcząt powstała we wrześniu tego roku, zgłoszonych do rozgrywek jest 16 zawodniczek, głównie z Cięciny oraz z Węgierskiej Górki, zespołem opiekuje się sztab szkoleniowy w składzie: Wojciech Jeleń, Aleksandra Wolna i Marek Duraj.
Najbliższy mecz naszych dziewcząt odbędzie się 9 października w Bielsku Białej, gospodarzem turnieju będzie BKS Aluprof Bielsko - Biała.
Zajęcia sekcji UKS - u odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16:30 -  18:00. Zapraszamy dziewczynki z predyspozycjami do uprawiania piłki siatkowej - rocznik 1997, 1998.
Dziękujemy wszystkim, którzy udzielają nam pomocy – w szczególności właścicielom Sieci Sklepów M.J. Słowy i firmie przewozowej Globtrans z Żabnicy. Zapraszamy wszystkich, którzy byliby zainteresowani wspieraniem działalności sekcji piłki siatkowej.

Terminarz oraz szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdują się na stronie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Komentarze   

0 #5 Kinga 2019-12-06 08:14
Hej dzięki za wpis dla nas !
0 #4 woql 2010-09-28 21:26
Mimo jednak tak dużych rozbieżności pomiędzy finansowaniem i kosztami jakie pochłania piłka nożna i piłka siatkowa niewspółmierna jest przepaść między wynikami uzyskiwanymi w obu dyscyplinach. Czyżby zależność odwrotnie proporcjonalna, czy po prostu brak utalentowanej młodzieży piłkarskiej, lub obfitość utalentowanego narybku siatkarskiego?
Czy łatwiej jest "wyprodukować" piłkarza światowej klasy czy siatkarza na najwyższym światowym poziomie (takich mamy w kraju naprawdę sporo). Z czego to wynika, że nam to wychodzi w siatkówce a futbolu mówiąc delikatnie, nie bardzo.
0 #3 gość_portalu 2010-09-28 21:00
z kasą jest np tak:
utrzymanie miesięczne drużyny pilkarskiej grającej w lidze III (regionalna obejmująca teren obecnego woj. sląskiego )kosztuje ok 70 tys zlotych
siatkarze grający również w III lidze ( również teren bylego śląskiego )potrzebują rocznie 20tysięcy -rachunek jest prosty miesiąc utrzymania pilkarzy to dobry dwuletni budżet siatkarzy.
trener pilkarzy (żaczki trampkarze to np 700zl/ miesiąc)
trener seniorów IIIligi siatkarzy 300zl/miesiąc
trener siatkarek mlodziczek 0zlotych
Pomiedzy pilką a siatkówka jest przepaść odsamej góry do dolu
0 #2 CZERWONY 2010-09-28 20:03
Gratulacje i wielkie uznanie za prace i poświęcony czas dzieciom. Bądźmy dumni że są jeszcze tacy ludzie którym chce się pracować (społecznie) i dzięki nim coś się dzieje we WSI Cięcina.
Nie patrzmy przez pryzmat wyniku bo trudno jest wygrać z wyselekcjonowan ymi dziećmi z miasta liczącego ok.180tyś. Jeżeli chodzi o finanse to na piłkę nożną zawsze jest kasa lecz na inne dyscypliny nie (powoli sie to zmienia "odgórnie" lecz na szczeblu gminy jeszcze długo NIE !)
0 #1 gość_portalu 2010-09-27 21:14
UKS potrzebuje pilek do gry. Na chwilę obecną gramy i trenujemy szkolnymi, które jednak dobre na lekcje, nie odpowiadają normom SZPS jakby ktoś z portalowiczów chcial pomóc to :
pilka Mikasa MVA 200 cena 219zl
Mikasa MVP 200 ok 140 zl lub Molten IV5XC 150zl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia