poniedziałek, 19, marzec 2018

Kolejny wypadek na ul. Granicznej. Tym razem na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i Jana Pawła II.

 

 

 
Kolejny wypadek na ul. Granicznej, tym razem na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i Jana Pawła II. (30 maja doszło do bardzo poważnej kolizji na skrzyżowaniu ul. Granicznej z Groblą i Dworkową). W bardzo krótkim okresie czasu na tym samym skrzyżownaniu doszło już do kilku wypadków. Jak narazie nie było ofiar śmiertelnych. Statystycznie jednak jest to najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w Cięcinie i w Węgierskiej Górce.
 
Wypadek Graniczna JPII.
 
Do zdarzenia doszło tuż po 22:00 na granicy Węgierskiej Górki i Cięciny obok  nowego kościoła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki VW Passat, 19-latek pochodzący z Wilkowic, wyjeżdżając z ul. Granicznej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującej Renault Sceniciem 42-letniej mieszkance naszego powiatu czym doprowadził do zderzenia.
 
Kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami. 19-latek został ukarany mandatem karnym.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano: OSP Węgierska Górka, 701[s]21, ZZOZ Żywiec- ambulans (P), KP Węgierska Górka
 
Wypadek Graniczna JPII.
źródło: zdjęcia i informacje techniczne - Żywiec 112
 
Nasuwa się pytanie czy w tym miejscu nie należało zrobić skrzyżowania o ruchu okrężnym. Biorąc pod uwagę wzrost natężenia ruchu ze względy na najkrótszy dojazd do S1, a także brawurową jazdę wielu młodych kierowców, rondo wymusiło by zmniejszenie "gazu", a co za tym idzie wzrost bezpieczeństwa i spadek wypadków.  
 
fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia