View Comments

Konkurs dla najmłodszych gazetki parafialnej WŚRÓD NAS.

 

 

 

 

 

  

 

Święty Mikołaj biskup urodził się w Patras w Grecji ok. 270 r. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, ale także wrażliwością na niedolę bliźnich. Po śmierci rodziców swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi. Święty zapoczątkował chlubną tradycję obdarowywania bliźnich, a zwłaszcza potrzebujących. O popularności tej tradycji jeszcze dzisiaj świadczy piękny zwyczaj przebierania się ludzi za św. Mikołaja i rozdawania dzieciom prezentów.  

 

Zadania

1. Znajdź ilustrację przedstawiającą postać prawdziwego biskupa Mikołaja. Jeśli nie potrafisz samodzielnie, poproś o pomoc bliskich.

 

2. Dowolną techniką odwzoruj Jego sylwetkę na sztywnej kartce (najlepiej z bloku technicznego) formatu A-4.

 

3. Uzupełnij wizerunek Świętego według swojej wyobraźni tak, żeby powstała scenka obdarowywania przez Niego bliźnich (przykładowo: dzieci, całe rodziny, biednych, itp).

 

4. Opracuj scenkę dowolną techniką artystyczną.

 

5. Podpisz pracę imieniem i nazwiskiem oraz zaznacz, ile masz lat.

 

6. Pracę złóż w koszyku przy ołtarzu w niedzielę 9 grudnia przed Mszą Świętą o godz. 11.30.

 

 

Złożone prace będą podzielone na cztery przedziały wiekowe: do 3 lat; 4-6 lat; 7-10 lat i wyżej. Z każdej grupy, komisja w składzie: Przewodniczący - ks. Paweł i członkowie zespołu redakcyjnego gazetki wyłonią po trzech laureatów: I; II; i III miejsce. Dla pozostałych uczestników są przewidziane nagrody pocieszenia.

 

Wyniki zostaną ogłoszone 16 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11.30. Dodatkową nagrodą będzie świąteczna wystawa prac przy szopce betlejemskiej w bocznej nawie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

 

mikolaj