View Comments

Zaproszenie na bieg, po zabytkowym Żywcu.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

W imieniu członków Klub Fotograficznego PTTK Góry Bez Cenzury (KF PTTK GBC) oraz Oddziałowej Komisji Krajoznawczej (OKK), działających w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu, serdecznie zachęcam do zapisów na 1. Bieg po COOLturę (zwany dalej „Biegiem”), który odbędzie się w Żywcu w dniu 22 września 2019 roku (niedziela).

 

piknik

 

Dystans Biegu to 4 km, a jego trasa obejmuje gminne ulice miasta Żywca oraz obszar Zabytkowego Parku Habsburgów, wiedzie wzdłuż najważniejszych zabytków architektury miasta Żywca, pomników przyrody oraz jego innych atrakcji turystycznych. Celem Biegu jest promocja miasta, integracja lokalnej społeczności, propagowanie zdrowego stylu życia oraz finansowe wsparcie rewitalizacji zabytków przy kościele pw. Św. Marka w Żywcu (część funduszy zebranych w ramach opłat za udział w Biegu).

 

piknik

 

Maksymalna ilość uczestników Biegu to 150 osób (120 biegaczy, 30 Nordic Walking). Biegowi będzie towarzyszyć elektroniczny pomiar czasu, wprowadzona zostanie następująca klasyfikacja: bieg

 

 

 

 

 

Opłata startowa od osoby to 35,00zł, zapewniamy atrakcyjny pakiet startowy i mnóstwo dobrej zabawy! Zapisy (w toku) możliwe tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.pomiaryczasu.pl w zakładce „Wrzesień 2019”.

 

Dodatkową atrakcją będą postacie związane z terenem Żywiecczyzny oraz turystyką, znajdujące się na trasie Biegu – m.in. para w strojach górali żywieckich, stroju mieszczańskim, postać rozbójnika, postać z legend/podań ludowych, znakarz szlaków górskich. Zorganizowany zostanie także konkurs „Selfie z zabytkiem”, polegający na sfotografowaniu się uczestnika Biegu z dowolnym zabytkiem na trasie, a następnie przesłaniu go na adres mailowy KF PTTK GBC (losowanie nagród). Imprezie towarzyszyć będą także stoiska: Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żywcu (możliwość przekazania karmy i innych rzeczy dla zwierząt w potrzebie), Fundacji DKMS (możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca komórek macierzystych i szpiku), Wellness Oriflame (porady dietetyka i zdrowego stylu życia) oraz stoisko twórcy ludowego (np. bibułkarki), a także kącik dla dzieci pod patronatem firmy Beskid Media. W dniu Biegu miejsce mieć będzie także finał akcji „Bądź aktywny”, organizowany przez wspominaną firmę.

 

Szczegóły imprezy znajdują się w Regulaminie Biegu,

REGULAMIN

 

W przypadku potrzeby dodatkowego, szczegółowego wyjaśnienia założeń imprezy, proszę o kontakt z moją osobą, Anną Ziębą, przedstawicielką Organizatora wydarzenia, na numer kom. 508-172-926 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (oficjalny adres e-mailowy Biegu).

 

Serdecznie pozdrawiam,

Anna Zięba