View Comments

Spotkanie ze Stanisławem Janickim.

 

 

 

 

 

Wiosną tego roku została uroczyście otwarta i poświęcona w starej plebanii sala konferencyjna im. św. Jana Pawła II. Odbywają się w niej między innymi spotkania w ramach prowadzonych w naszej parafii kursów przedmałżeńskich, a także różnych grup duszpasterskich.

     

Sala wyposażona jest w urządzenia multimedialne, dzięki którym mogliśmy wspólnie zobaczyć również parę filmów, przykładowo: o Janie Pawle II w kolejną rocznicę Jego śmierci, czy „Lawinę" - o  żołnierzach wyklętych.

     

Wielu z naszych parafian interesuje się dobrym filmem, a wiadomo, że nie jest łatwo dotrzeć do wartościowego repertuaru. Fakt że w zależności od sytuacji czy choćby nastroju, wybieramy filmy różnych gatunków.

     

Postanowiliśmy kontynuować projekt seansów filmowych i zaproponować wspólne oglądanie wybranych fimów oraz udział w dyskusji o poruszanych w nich tematach czy problemach. Spotkania miałyby charakter Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

     

Jest takie powiedzenie: „Z kim przestajesz, takim się stajesz". Bez wątpienia filmy , które oglądamy, wywierają na nas duży wpływ. Dzisiaj w komunikacji międzyludzkiej coraz większą rolę odgrywa obraz, być może nawet większą niż słowo. Staliśmy się społeczeństwem „obrazkowym".

     

Dobry film, dobry obraz oddziałuje na nas pozytywnie, a zły odwrotnie - negatywnie. W takim kontekście możemy sparafrazować przytoczone wcześniej powiedzenie: Z jakim filmem przestajesz, takim się stajesz". Najlepszym tego dowodem jest odczuwalny, przede wszystkim w słownictwie, zachowaniu, postrzeganiu rzeczywistości, ogromny wpływ na nasze dzieci i młodzież, jaki wywierają różnego rodzaju filmy i filmiki odtwarzane na ekranach ich smartfonów. Starajmy się zatem, gdy idziemy do kina z całą rodziną, umiejętnie dobierać repertuar filmowy, by ukierunkowywać oczekiwania, wymagania co do treści przekazu i kształtować gusty młodego widza.

     

W piątek, 6 grudnia br. o godz. 18.00 (po roratach) w sali im. Jana Pawła II będzie możliwość obejrzenia starego, amerykańskiego filmu: Gospoda świąteczna".

Gościem specjalnym pierwszego spotkania filmowego będzie Pan Stanisław Janicki, na pewno znany starszym osobom z telewizyjnego cyklu „W starym kinie". Pan Stanisław zrobi wprowadzenie i poprowadzi dyskusję po emisji filmu. Myślimy, że będzie to fajna i  ciekawa propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników filmu, zwłaszcza w dniu św. Mikołaja. Serdecznie polecamy i zapraszamy.      

 

 

odblaski

 

 

 

Zapraszamy - Pasjonaci