View Comments

Zapraszamy na Jarmark i wsparcie naszego celu.

 

 

 

 

 

Grudzień już za pasem, a my czyli Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu przygotowujemy się powoli do kolejnego Jarmarku. W tym roku VI Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 15 grudnia, tradycyjnie na terenie Zagrody Plebańskiej. Mamy nadzieję, że tak jak w roku ubiegłym będzie nam sprzyjać zimowa aura, która białym puchem pokryje stragany, deptaki, i wszystko wkoło, aby nastrój był odpowiedni – Jarmarkowy.

 

mikołaj

 

Nasz Jarmark to okazja do zakupienia świątecznych ozdób, smakołyków, obejrzenia żywej szopki czy występów dzieci i młodzieży z naszej gminy podczas przeglądu grup kolędniczych. Jarmark to także czas na spotkanie się naszej społeczności lokalnej – zapraszamy nie tylko mieszkańców Cięciny, ale wszystkich mieszkańców żywiecczyzny, a także z całej Polski -   w przepięknej scenerii zabytkowego, drewnianego kościoła.

 

Jarmark to czas, w którym poza przyjemnie spędzonym czasem można pomóc. Każdy, kto odwiedzi Jarmark, będzie miał możliwość okazania pomocy. Tradycyjnie każdy nasz Jarmark ma cel, który nam przyświeca podczas przygotowywania i całej jego organizacji. W tym roku podjęliśmy decyzję, że będziemy wspierać Małego Nikosia Piątek z Kocierza, który walczy z bardzo ciężką chorobą: encefalopatią oraz lekooporną padaczką.

 

mikołaj

 

Chcemy przyłączyć się do apelu jego rodziców, którzy robią wszystko, aby Nikoś mógł otrzymać specjalistyczne kosztowne leczenia. Mamy nadzieję, że poprzez Jarmark i wspólne zaangażowanie każdego odwiedzającego, który przyjmie nasze zaproszenie, będziemy mogli przyczynić się do pomocy i podtrzymania wiary rodziców w walce z chorobą Nikosia.      

 

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu