czwartek, 02, lipiec 2020

Nigdy nie zaginie góroslkie godanie.

 

 

 

 

 

„Nigdy nie zaginie górolskie godanie”- VIII Dyktando Gwarowe

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w ósmej edycji Dyktanda Gwarowego im. Renaty Madejczyk!

 

Dyktando ma na celu zainteresowanie młodego pokolenia językiem, kulturą i historią swojego regionu oraz ukazanie tkwiącego w nich piękna i bogactwa. Gwara ma ogromny wpływ na kształtowanie tożsamości lokalnej. Stanowi skarbnicę wiedzy o przeszłości, jest nośnikiem kultury, tradycji i obyczajów. Należy ją pielęgnować i dbać o jej zachowanie.

 

Dyktando Gwarowe odbędzie się 18 marca 2020 r. (tj. środa) w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 marca 2020 r. Konkurs będzie składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednym etapie (pisemnym) lub obu (pisemnym i ustnym). Szczegóły w regulaminie.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 28 marca 2020 r. (sobota) o godzinie 17:00 w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Zachęcamy do udziału!

 

 

 

mikołaj

 

 

źrodło: OPG

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia